هرمزگان فاصله زیادی با استان‌های برخوردار دارد

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: اگر معیارهای بودجه کشور بر اساس فاکتورهای ثابتی توزیع شود همواره این فاصله میان هرمزگان و استان‌ها برخوردار حفظ می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده عصر سه شنبه در نشست صمیمی با شوراها، شهرداران و دهیاران شهرستان بندرعباس اظهار داشت: هرمزگان استان بسیار پر اهمیتی برای کشور است و شهرستان بندرعباس نیز جایگاه ویژه‌ای در هرمزگان دارد. 

وی تصریح کرد: اهمیت هرمزگان را می‌تواند از جهات مختلف بررسی کرد. با توجه به اینکه هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور محسوب می‌شود نگاه مردم ایران به رونق هرمزگان است چراکه که اگر چرخ اقتصاد هرمزگان بچرخد  می‌تواند اقتصاد کشور را فعال کند.

نمایده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه دریا و ساحل یکی از ظرفیت‌های بی‌نظیر هرمزگان است، تصریح کرد:واقع شدن هرمزگان درهمسایگی چهار کشور بر اهمیت هرمزگان می‌افزاید که می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

عبادی‌زاده بیان داشت: هرمزگان توانست جایگاه خود را بعد از انقلاب پیدا کند و پیشرفت‌های زیادی کند اما هنوز فاصله هرمزگان با استان‌های برخوردار بسیار زیاد است.

وی با ذکر این سوال که چرا هرمزگان سهم کمی در پذیرش دانشگاه‌های عالی کشور دارد، ابراز داشت: پاسخ این سوال را باید در امکانات و ظرفیت‌های موجود در استان هرمزگان یافت، چراکه امکانات هرمزگان با امکانات استان‌های برخوردار قابل مقایسه نیست و فاصله زیادی با آن‌ها وجود دارد.

نمایده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با ذکر اینکه تساوی با عدالت سازگار نیست، گفت: اگر معیارهای بودجه کشور بر اساس فاکتورهای ثابتی توزیع شود همواره این فاصله میان هرمزگان و استان‌ها برخوردار حفظ می‌شود.

عبادی‌زادی گفت: با توجه به فاصله زیادی که هرمزگان با استان‌های دیگر دارد باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که هرمزگان به استان‌های دیگر برسد سپس امکانات برابر توزیع شود.

وی با بیان اینکه بخش دیگری از توسعه هرمزگان دست شما دهیاران و شهرداران است، تصریح کرد: توجه داشته باشید که فرصت خوبی برای خدمت به مردم برای شما به وجود آمده است که گاهی این فرصت‌ها دیگر تکرار نمی‌شود و باید از آن به خوبی استفاده کنید چراکه هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به مردم نیست.

عبادی‌زاده با بیان اینکه سرمایه‌های موجود در میان مردم بسیار زیاد است، بیان داشت: دولت تحت فشارهای شدیدی است و ما نیز نمی‌توانیم برای توسعه و عمران کشور دست روی دست بگذاریم؛ امروز استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه کشور ضروری است.

وی ابراز داشت: صنایع دستی استان که مظهر هرمزگان در کشور بود مورد غفلت قرار گرفته است و باید برای رونق آن تلاش شود.

کد خبر 4680886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =