پایش خبرنگاران قزوین و حل مشکلات معیشتی آنها در اولویت قرار دارد

قزوین- رئیس شورای اطلاع رسانی استان قزوین گفت: پایش خبرنگاران فعال قزوین و رفع مشکلات معیشتی، مسکن، بیمه و حمایت از رسانه های تاثیرگذار در اولویت برنامه های مسئولان فرهنگی استان قرار دارد.

منوچهر حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تبریک روز خبرنگار و اهمیت اطلاع رسانی در عصر کنونی اظهارداشت: با توجه به شرایط خاص کشور همه ما نیازمند همدلی میان دولت و ملت هستیم تا بتوانیم با دشمنان مقابله کنیم.

وی اضافه کرد: دشمن امروز شمشیر را از رو بسته و با کشورهای مرتجع منطقه دنبال نابودی تمامیت کشوراست و حتی داروهای ما را تحریم کرده اند که هرچند شرایط ما سخت شده اما باید دنبال امید آفرینی در جامعه باشیم.  

حبیبی تصریح کرد: رسالت اصحاب رسانه در شرایط کنونی امیدآفرینی است تا توطئه دشمنان خنثی شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآورشد: با برنامه ریزی خانه مطبوعات و اداره ارشاد تلاش می کنیم  یک برنامه منسجمی را در روز خبرنگار برگزار کنیم.

رسانه و خبرنگار نبض جامعه است 

حبیبی اظهارداشت: رسانه و خبرنگار مانند نبض جامعه است که می تواند بسیاری از مسائل را کنترل کرده و موجب اعتمادسازی شود و جامعه بانشاط مدیون رسانه و خبرنگار است.

رئیس شورای اطلاعی رسانی استان قزوین تصریح کرد: رسانه ای که زنده است در توسعه کشور می تواند موثر باشد و ما وظقیه داریم از رسانه های فعال حمایت کنیم.

حبیبی اضافه کرد: نقش رسانه ها درتوسعه گردشگری بسیار تعیین کننده و موثر است و شما می توانید گاهی با یک گزارش، عکس و فیلم، گفتگو و خبر می توانید به جذب گردشگر کمک کنید.

وی اظهارداشت: باید مدیران دستگاهها از ظرفیت رسانه ها استفاده کنند تا به اهداف تعیین شده دست یابند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: خبرنگار یک حرمت و کرامت ویژه دارد که باید از سوی مدیران، مردم و خود خبرنگاران مورد توجه قرار گیرد.

حضور بانوان در عرصه رسانه پر رنگ است

حبیبی اظهارداشت: یکی از ویژگی های رسانه های استان این است که بانوان بسیار پر رنگ هستند و نقش تاثیر گذاری دارند و سیاست دولت تقویت جایگاه بانوان است.

وی اضافه کرد: برای خبرنگار صادق باید محیط فعالیت آزاد باشد و به سادگی به همه اطلاعات دسترسی داشته باشد مگر در موارد خاص  که همه قبول دارند لذا باور داریم که خبرنگار باید بتواند براحتی کسب خبر کرده و با صداقت آن را منتشر کند.

حبیبی اضافه کرد: مردم باید از خبر شما منفعت ببرند و فعالیتهای رسانه ای ما را یک گام به توسعه نزدیک کند.  

مانور فضای مجازی ناشی از خلاء خبری است

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآورشد: اگر خلاء خبری نباشد فصای مجازی قدرت زیادی نخواهد داشت لذا هر چقدر بتوانیم این کمبود را جبران کنیم از انتشار اخبار غیر واقعی، هیجانی و خبرهایی که جامعه را ملتهب می کند جلوگیری کرده ایم.

وی بیان کرد: چراغ هر اداره با رسانه روشن است هر چقدر عملکرد دستگاهها در رسانه منتشر شود رضایت مردم بیشتر جلب می شود و کسی از رسانه ضرر نمی کند.

طرح پایش خبرنگاران عملیاتی می شود

حبیبی اظهارداشت: باید از پراکندگی و نابسمانی در حوزه رسانه خارج شویم لذا پایش خبرنگاران در دستور کار است و برای اجرای این کار نیازمند جمع آوری اطلاعات دقیقی از همه فعالان رسانه هستیم.

وی بیان کرد: پایش خبرنگاران و شناسنامه دار شدن آنها، طرح‌ بیمه درمانی، مسکن خبرنگاران و پرداخت تسهیلات به رسانه ها از مشکلات قدیمی است که باید حل شود.  

حبیبی اظهارداشتک برای پرداخت تسهیلات ویژه به خبرنگاران و توزیع بسته های حمایتی  در حوزه های مختلف آمادگی داریم و برای توئزیع عادلانه آگهی ها در کیان مطبوعات هم پیگیری لازم ص. ورت می گیرد.

وی بیان کرد: عزم ما این است که بخشی از مشکلات خبرنگاری را حل کنیم و در این راه نیازمند همکاری همه خبرنگاران و رسانه های مکتوب و مجازی هستیم.
 

کد خبر 4684586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =