۳۸۰ سالن ورزشی در مدارس احداث می‌شود/ ایجاد فضای بانشاط در مدارس

شاهرود - معاون تربیت‌بدنی وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه برگزاری مسابقات ورزشی در درون مدارس برنامه‌ریزی‌شده است، گفت: ۳۸۰ سالن ورزشی در مدارس کشور تاپایان سال احداث می‌شود.

مهرزاد حمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ۳۸۰ سالن ورزشی ۲۰۰ تا ۲۵۰ متری برای مدارس دوره اول ابتدایی تا پایان سال‌جاری احداث می‌شود، ابراز داشت: هدف از این اقدام ترویج ورزش در درون مدرسه و برگزاری این مسابقات در این سازه‌ها است.

وی ضمن بیان اینکه برای ساخت این سالن‌ها در مدارس از سازمان نوسازی مدارس کشور کمک گرفته‌شده است، افزود: می‌خواهیم فعالیت‌های ژیمناستیکی دانش آموزان دختر در سالن‌های کلاس درس تربیت‌بدنی که در سازه مدرسه قرار دارد، انجام دهند.

معاون تربیت‌بدنی وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه اشاعه ورزش یعنی رفتن به‌طرف مدرسه و براین تعریف فعالیت‌های ما نیز مدرسه محوری است، ابراز داشت: هر کاری که در درون مدرسه انجام دهیم می‌توان گفت ورزش در مدرسه اشاعه پیدا می کند.

حمیدی در ادامه تصریح کرد: المپیادهای درون مدرسه‌ای، حیات پویا، کانون ورزشی درون مدرسه‌ای، فعالیت‌های ورزش صبحگاهی، غربال‌گری چاقی که امسال اتفاق می‌افتد، فعالیت‌های جمعی و انفرادی در بین دانش آموزان برای داشتن تناسب‌اندام و جسمی سالم در بدنه وزارت‌خانه پیگیری می‌شود.

وی بابیان اینکه از ابتدای سال‌جاری این فعالیت‌ها در دستور کار وزارت‌خانه قرار گرفته است، افزود: مسابقات دانش‌آموزی در مناطق توسط مدارس میزبانی می‌شود لذا خواهان اجرای مسابقات خارج از مدرسه بدون تماشاگر نیستیم و در صدد برگزاری مسابقاتی هستیم تا زمینه آموزش، هیجان، شادی و نشاط فراهم باشد.

معاون تربیت‌بدنی وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه رهبر معظم رهبری فرمودند مدارس را با فعالیت‌های ورزشی شاد و بانشاط کنیم، اضافه کرد: طبق این فرمایش ما نیز بر انجمن‌های درون مدرسه‌ای، مسابقات را برگزار می‌کنیم و امروز هم با شعار به مدرسه بر می‌گیردیم، فعالیت‌ها را توانستیم به‌طرف مدرسه سوق دهیم.

کد خبر 4690775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =