مشکل اصلی آمریکامردم مقاوم ایران است/ایران در اوج اقتدار

شاهرود-امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه مشکل اصلی آمریکا، مردم مقاوم ایران است، گفت: راهبرد مقاومت فعال در همه عرصه ها به ابتکار رهبری، دشمنان را کلافه کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی سعیدی در خطبه های نماز این هفته شاهرود به میزبانی مصلای مدرسه قلعه ضمن بیان اینکه مشکل اصلی آمریکا، مردم مقاوم ایران است، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر توطئه های آمریکا، راهبرد مقاومت فعال در همه عرصه ها را انتخاب کردند و امروز شاهد اقتدار ایران اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه آمریکا برای مقابله با ایران اسلامی یک شیوه اصلی را در نظر گرفته است، افزود: از بین بردن چهار عامل اقتدار ایران اسلامی شامل قدرت دفاعی و منطقه ای، انسجام ملی و همچنین قدرت انرژی موضوعی بود که آمریکا بر آن دست گذاشت اما ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و این موضوعی است که آمریکا آن را نمی پذیرد.

کنترل اوضاع اقتصادی و سیاسی

امام جمعه موقت شاهرود با بیان اینکه راهبرد اتخاذ شده از سوی ایران اسلامی شکست دشمنان را در پیش داشت، تصریح کرد: راهبرد مقاومت فعال در همه عرصه ها به موضوعی انجامید که آن را کنترل نسبی اوضاع اقتصادی و سیاسی درسایه پاسخگویی به دشمن می دانیم، موضوعی که به تغییر در مواضع دشمن منجر شد تا جایی که امروز حتی مواضع امارات نیز در قبال آل سعود و مسائل منطقه تفاوت کرده است.

سعیدی با بیان اینکه تلفیق اراه مردم و رهبر معظم انقلاب اسلامی سبب شد تا دشمنان ناکام بمانند، تاکید کرد: دلیل اصرار بر حضور در خاورمیانه از سوی آمریکا موضوع نفت و ماهیت اسرائیل و همچنین مقابله با ایران است.

وی با بیان اینکه آمریکا با حضور در منطقه به دنبال این سه عنصر اصلی است، تاکید کرد: آمریکا فکرش را نمی کرد که در منطقه با متحدانش به مشکلات بزرگی بخورد که یکی از آن ها باتلاق یمن برای آنها است.

جنگ یمن رو به اتمام است

امام جمعه موقت شاهرود، ابراز کرد: جنگ یمن امروز در حالی رو به اتمام است که دیگر همه جهانیان اعتراف می کنند این نبرد کوچکترین دستاوردی برای عربستان و امارات نداشته است.

سعیدی با بیان اینکه امروز استکبار گران در یمن به واقع گیر کرده اند، تاکید کرد: آمریکا نمی داند بعد از ۵۰ ماه جنگ در یمن چه برنامه ای داشته باشد و این نشان از درماندگی است.

وی افزود: از سوی دیگر یمن و باتلاق متحدان آمریکا مانند آل سعود تنها مشکل آمریکا نیست بلکه امروز نیروهای مقاومت حزب الله و فلسطین نیز دیگر مشکل استکبار گران محسوب می شود.

امام جمعه موقت شاهرود درباره اقتدار ایران اسلامی در منطقه و همچنین تاثیر تفکر انقلابی ایران در منطقه، تاکید کرد: از جمله مشکلات امروز آمریکا در منطقه حزب الله در لبنان است که از یک جریان کوچک به قدرتی مولد تبدیل شده و امروز موشک هایی که در اختیار دارد تولید خودش است.

کد خبر 4693867

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =