مرکزی رتبه ششم کشور در شاخص رضایتمندی مردم از دستگاه ها راکسب کرد

اراک- استاندار مرکزی گفت: برمبنای ارزیابی ها استان مرکزی در شاخص رضایتمندی مردم از دستگاه های اجرایی طی سال گذشته، در میان استان های کشور حائز رتبه ششم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و ستاد جشنواره شهید رجایی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: جشنواره شهید رجایی یک رقابت ملی را بین دستگاه های ملی و استانی ایجاد کرده است. البته هر سال اختلاف نظرهایی نیز مطرح است که باید در این راستا بر اساس چارچوب و شاخص های مورد نظر حرکت کنیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: خوشبختانه وضعیت استان مرکزی از نظر مردم سبز است، یعنی بیش از ۵۰ درصد رضایتمندی مردم به سبب رسیدگی به اعتراض ها و پاسخگویی ادارات به آن ها کسب شده است.

آقازاده اظهار کرد: استان مرکزی در شاخص میزان رضایتمندی مردم از دستگاه های اجرایی حائز رتبه ششم در کشور شده است و این مهم برای تمامی دستگاه های دولتی قابل تقدیر است و از طرفی کسب این رتبه نباید ما را مغرور سازد.

وی افزود: از نظر من عملکرد دستگاه های استان بر اساس شاخص ها خوب بوده است و در گزارش دستگاه متولی که سازمان استخدامی کشور و برنامه و بودجه است، عملکرد استان از لحاظ رضایتمندی مردم از دستگاه ها در بین ۳۱ استان کشور متناسب ارزیابی شده‌است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: کسب نظر مردم در مورد عملکرد دستگاه های اجرایی مهم است، اما باید به این نکته توجه کرد که کار دستگاه های استان تخصصی بوده و بیشتر از همه در جریان مسایل و مشکلات، اعتبارات و ... هستند.

استاندار مرکزی گفت: باید کارمندان و کارشناسان در دستگاه های دولتی نسبت به مردم به خوبی و شایستگی رفتار کنند.

آقازاده تاکید کرد: همانطور که بارها در کلام مقام معظم رهبری نیز بیان شده است شاید دستگاه ها نتوانند بسیاری از نیازهای مردم را مرتفع کنند، اما مسئولین دستگاه های اجرایی با رفتار خوب می توانند سطح رضایتمندی مردم را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه در حوزه IT، دولت الکترونیک و نرم افزارهای های مرتبط با ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان با مشکل مواجه هستیم، افزود: در این راستا باید دستگاه ها به استفاده از حوزه IT و دولت الکترونیک ترغیب شوند تا در سال جاری شاهد عملکرد بهتری از دستگاه های استان باشیم.

کد خبر 4698170

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =