طرح تأمین منابع مالی شوراهای شهر و روستا بررسی شد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در جلسه امروز این کمیسیون، طرح تأمین مالی شوراهای اسلامی شهر، روستا و بخش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: در این جلسه طرح تأمین منابع مالی شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: مرتضی الویری و مسئولانی از وزارت کشور جهت بررسی این موضوع در جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها حضور یافتند و مطالب خود را در این باره عنوان کردند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه پیرامون منابع اعتباری اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا، بحث و تبادل نظر صورت گرفت چرا که منابع اعتباری برای اعضای شورای شهر مشخص نیست درحالی‌که این افراد وظایف و مأموریت‌های بسیار زیادی دارند.

سلیمی در تشریح طرح تأمین منابع مالی شوراهای شهر و روستا گفت: در این طرح عنوان شده است که اعتباراتی برای حق جلسه، حق مأموریت و هزینه‌های سفر اعضای شوراهای اسلامی بخش، استان و شهرستان در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد که شورای عالی استان‌ها با همکاری وزارت کشور و سه تن از نمایندگان کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها یعنی میرزایی‌نکو، امراللهی و پروانه مافی تشکیل جلسه دهند، ابعاد این موضوع را بررسی کرده و نتیجه بررسی‌های خود را به کمیسیون ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: درواقع از آنجایی که منابع و اعتبارات شوراهای اسلامی شهر و روستا مشخص نیست، باید هر چه سریعتر این مسئله مشخص شود و ما باید منابع مالی آنان را تعیین تکلیف کنیم.

کد خبر 4701821

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =