امیدآفرینی مهمترین رسالت روحانیان/ضرورت جلوگیری از بدعت درعزاداری

شاهرود - امام جمعه شاهرود با بیان اینکه جامعه امروز نیازمند امید است، گفت: امیدآفرینی یکی از رسالت‌های مبلغان و روحانیان در سطح جامعه است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی شامگاه پنج‌شنبه در همایش طلایه‌داران تبلیغ شهرستان شاهرود در آستانه ماه محرم به میزبانی مسجد مصلای این شهر، ضمن بیان ویژگی‌های یک تبلیغ خوب و وظایف روحانیان در ماه محرم، ابراز کرد: امروز جامعه نیازمند امید است اما باید دانست که امیدآفرینی در بین مردم باید به‌جا و صحیح باشد.

وی افزود: یکی دیگر از مسائلی که روحانیان باید به آن توجه داشته باشند بحث بیان اقتدار و عزت ایران اسلامی در منطقه است، امروز به حمدالله شاهد اتفاقاتی بودیم که حتی ضدانقلاب‌ها به اقتدار و قدرت ایران اسلامی اذعان داشتند که ازجمله آن‌ها سرنگونی پهپاد آمریکایی، توقیف کشتی انگلیسی و آزادسازی کشتی ایرانی را می‌توان نام برد لذا باید به مردم این موارد را بیان کرد.

بلاغ مبین دین یک ضرورت است

امام‌جمعه شاهرود بابیان اینکه دیگر موضوعی که روحانیان باید به آن توجه داشته باشند بلاغ مبین است، تأکید کرد: بلاغ مبین یعنی مسائل توسط روحانیان و مبلغان به‌درستی رسانده شود. یکی از رسالت‌های انبیاء الهی رساندن مفاهیم و البته خوب رساندن آن‌ها است.

امینی افزود: در این باره باید به دو نکته توجه داشت نخست رساندن تبلیغ و دوم چگونگی رساندن آن، لذا باید توجه داشت که روحانیان می‌بایست بامطالعه و دقت و بابیان شیوا و بلیغ نسبت به بیان مطالب و مسائل اقدام کنند.

وی بابیان اینکه تبلیغ فرصت طلایی است که به‌زودی می‌گذرد و باید از آن استفاده کرد، گفت: یکی از مسائل دیگری که امروز باید مبلغان به آن نگاه داشته باشند حمایت از ارکان نظام است.

تقدیر از عملکرد قوه قضائیه

امام جمعه شاهرود همچنین ضمن تقدیر از عملکرد قوه قضائیه گفت: امروز متأسفانه شاهد برخی سخنان حول قوه قضائیه هستیم که بجای تقدیر از خدمات این قوه در مقابله با مفسدان دانه‌درشت اقتصادی، نسبت به تخریب چهره این قوه حساس و خدمت رسان مبادرت می‌ورزند که شایسته نیست.

امینی در ادامه مسائل فرهنگی مانند حجاب و عفاف را نیز مورد تأکید قرارداد و افزود: برخی افراد باوجود قلیل بودن دست به عناد با جامعه اسلامی می‌زنند و هراز گاهی از یک روسری به‌عنوان ابزار استفاده می‌کنند که باید با این‌ها برخورد کرد.

وی همچنین افزود: اما باید توجه داشت که عده کثیری از افرادی که متأسفانه در برخی مسائل چون حجاب مشکلاتی دارند و ازجمله ناآگاهان هستند پس در این حوزه با دو جبهه معاند و غافل روبرو هستیم که باید به این موضوع هم دقت کرد.

ضرورت توجه به امر به معروف

امام جمعه شاهرود بابیان اینکه هفته نخست ماه محرم، هفته امربه‌معروف نام‌گذاری شده است، ابراز داشت: امربه‌معروف نیز از آن دست مسائلی است که مبلغان و روحانیان می‌بایست به آن در سطح جامعه توجه داشته باشند و آن را ترویج دهند چراکه این فریضه بسیار مهم است تا جایی که امام صادق(ع) می‌فرمایند همه دین بر محور امربه‌معروف استوار است.

امینی بابیان اینکه یکی از نکات مهم موردتوجه در جامعه ارتقای سواد سیاسی و اطلاعات مردم است، تأکید داشت: در آستانه انتخابات باید به مردم گفت که انتخاب اصلاح جدای مسائل قومی، قبیله‌ای، هم‌ولایتی بودن و پول‌های تبلیغاتی انتخابات است و لذا باید اصلح را شناخت و به آن رأی داد.

کد خبر 4705378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =