آب و راه دو دغدغه مهم در قروه/وضعیت پلاتو موجب نگرانی است

قروه- فرماندار قروه از افزایش ۱۲ درصدی بودجه مصوب سال جاری در شهرستان خبر داد با بیان اینکه حوزه های آب و راه دو اولویت مهم در منطقه هستند از بلاتکلیف ماندن پلاتوی قروه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، موحد امان اللهی بعد از ظهر امروز یکشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان قروه با محوریت تعیین بودجه برای ادارات شهرستان، از افزایش ۱۲ درصدی بودجه مصوب سال جاری به نسبت سال قبل خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته بودجه مصوب شده برای شهرستان ۴۲ میلیارد تومان بود که این مبلغ در سال جاری به ۴۷ میلیارد تومان رسید و در این میان گرچه بودجه مصوب شده افزایش داشته اما باید دید تا چه میزان تخصیص می یابد.

وی با بیان اینکه افزایش بودجه مصوب شده مربوط به ماده ۱۸۰ است و معلوم نیست واقعاً تخصیص می یابد یا نه، خطاب به مدیران افزود: این بودجه در نظر گرفته شده به شرط پیگیری برای تخصیص توسط مدیران کل استان است و باید مدیران شهرستان هم در این زمینه تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

به گفته امان اللهی در سال جاری هیچ گونه بودجه ای برای تعمیر و تجهیز داده نمی شود و هرچه هست برای احیای پروژه های نیمه تمام با پیشرفت بالا و یا در حال فعالیت است.

«امان اللهی» با انتقاد از برخوردار شناخته شدن قروه و آسیبی که به شهرستان وارد می کند، تصریح کرد: از جمع ۳۱ بخش در استان کردستان دو بخش مرکزی قروه و سنندج به عنوان برخوردار شناخته شده اند و حال معیار این برخوردار بودن قروه چیست معلوم نیست و همین آسیب بزرگی را به شهر وارد کرده است.

مطابق سخنان وی به دلیل همین برخوردار شناخته شدن قروه در بخش مرکزی برای بودجه از محل نفت و گاز نمی توان مبلغی را در نظر گرفت.

اولویت شهرستان آب است و آب است و آب

فرماندار قروه در ادامه با تأکید بر اینکه امسال بیشترین بودجه برای حوزه «آب» شهرستان به ویژه در بخش روستایی در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر اولویت شهرستان آب است و آب است و آب؛ بعد از آن حوزه «راه» قرار دارد که این دو بخش هم دغدغه مسئولان و هم دغدغه مردم است.

موحد امان اللهی از در نظر گرفتن مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای طرح مطالعاتی ۴ خطه کردن راه ۱۶ کیلومتری تقاطع دیوزند- دلبران در سال جاری از محل نفت و گاز خبر داد و خواستار تسریع در این زمینه و اجرای مراحل کار شد.

وی همچنین خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خواستار شد که تمامی پروژه های نیمه تمام خود را اولویت بندی کرده و ارائه دهند.

گلایه از اجرا نشدن پروژه پلاتوی نمایش

موحد امان اللهی در ادامه این نشست در برابر اصرار رئیس فرهنگ و ارشاد قروه مبنی بر اینکه بودجه ای برای پروژه پلاتوی نمایش قروه لحاظ گردد، بیان کرد: بعد از گذشت یک سال هنوز زمین پلاتو تملک نشده و بلاتکلیف مانده و با این وصف بنده در برابر هنرمندان شهرستان هیچ گونه حرف و پاسخی ندارم و اینجا برایم سؤال است که چرا مسئولان ارشاد استان پیگیر رفع مشکل پروژه نبوده اند!؟

وی انتقاد خود را نسبت به بی توجهی متولیان استانی در این زمینه بیان کرد و گفت که با وجود تمامی این مشکلات از اختلافات میان ادارات و تملک نشدن زمین گرفته تا بی توجهی مجموعه متولی؛ چطور می توان اعتباری به آن اختصاص داد وقتی هنوز کوچکترین اقدامی برای پروژه نشده است!؟

بخش فرهنگی رونق می گیرد

در سال جاری شاید در بخش فرهنگی مهم ترین پروژه ای که رنگ گرفت مربوط به کتابخانه شماره ۳ قروه بود. پروژه ای که سالیان سال خواب رفته بود و در سال جاری تکانی به خود داد و فعالیت آن آغاز گردید. در همین راستا در کمیته برنامه ریزی شهرستان به گفته «موحد امان اللهی» مبلغ یک میلیارد تومان برای این پروژه که با همت بخش خصوصی در حال تکمیل شدن است، در نظر گرفته شد.

نکته جالب توجه در کمیته برنامه ریزی سال جاری این بود که بخشداران شهرستان از فرماندار قروه به دلیل اینکه در توزیع بودجه عدالت را میان ۴ بخش مطابق اولویت ها و مشکلات مرتبط و موجود رعایت کرد تشکر کردند و گفتند که قبلاً چنین کاری صورت نگرفته بود و عدالت ان طور که باید رعایت نمی شد.

کد خبر 4708383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =