بودجه عمرانی پارک علم و فناوری استان سمنان ۸۰ درصد کاهش یافت

مهدی‌شهر- رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان، با اشاره به کاهش ۸۰ درصدی بودجه عمرانی این نهاد، گفت: تقویت زیرساخت‌های فناوری و توسعه علم نیازمند کمک خیران است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جلالی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح یک واحد رشد فناوری خیر ساز در شهمیرزاد با حضور سورنا ستاری، با بیان اینکه بودجه عمرانی در سال‌های اخیر ۸۰ درصد کاهش یافته است، تاکید کرد: استفاده از ظرفیت خیران در تقویت زیرساخت‌های فناوری و توسعه علم مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر پارک علم و فناوری استان سمنان با مشکل کمبود بودجه روبرو بوده و لذا استفاده از ظرفیت خیران و بخش خصوصی کمک کننده در تأمین زیرساخت است، افزود: یکی از سیاست‌هایی که در این پارک پیگیری می‌شود استفاده از خیران است.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان خواستار کاربردی‌تر شدن وقف و خیرات در استان شد و گفت: گرایش خیران در کشورهای دیگر به سمت فعالیت‌های مختلف مانند آموزش و انجام کارهای بشردوستانه محسوب می‌شود، این در حالی است که در کشورمان عمده فعالیت‌های خیران در امور مذهبی است لذا باید در راستای ارائه نیات جدید خیرات اقدام کرد.

جلالی با بیان اینکه خیران باید در امور فناورانه و بشردوستانه بیش از پیش وارد شوند، ابراز کرد: بستر سازی در زمینه خیران حوزه علم و فناوری از سال ۸۳ آغاز شده اما مشکل اینجا است که این بستر سازی می‌بایست به شکل درست و منسجمی ادامه فعالیت دهد تا بیشتر از برکات آن بهره‌مند شویم.

وی حوزه علم و فناوری را یک مقوله مهم برای کشور و توسعه اقتصادی دانست و تاکید کرد: حوزه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان مصداق اقتصاد مقاومتی هستند.

رئیس پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: آمریکا امروز در زمینه خیریه و خیرات بالاترین سرانه را دارد و جایگاه ایران با توجه به سابقه انجام امور خیر و فرهنگ دینی، متأسفانه جایگاه اصلی و در خوری نیست لذا باید فرهنگ خیرات در زمینه علمی و فناوری نیز تقویت شود.

جلالی با بیان اینکه علم و فناوری می‌تواند راهی به سوی اشتغال پایدار باشد، گفت: در مجموع ۴۰ درصد آمار بیکاری کشور را دانش‌آموختگان دانشگاهی تشکیل می‌دهند و این در حالی است که ظرفیت‌های خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان کشور و استان سمنان وجود دارد که می‌توان آن‌ها را با کمک خیران توسعه داد.

کد خبر 4710132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =