۱۲ تن مواد مخدر و روان‌گردان در کل کشور کشف شد

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۲ تن مواد مخدر و روان گردان در ۲۱ استان کشور در هفته نخست شهریور ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در تشریح این خبر اظهار کرد: مجموع کشفیات در هفته یاد شده، ۱۲ هزار و ۸۷۳ کیلوگرم می‌باشد و بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۰ هزار و ۸۸۶ کیلوگرم است که ۸۵ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان ۸۳۹ کیلوگرم حشیش، ۱۵۴ کیلوگرم شیشه، ۱۳۴ کیلوگرم هروئین، ۴۹۱ کیلوگرم مرفین، ۳۳۱۳ عدد قرص روان‌گردان، ۱۶ هزار و ۸۴۰ لیتر پیش‌ساز و ۳۶۶ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۹۳۶ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۳ هزار و ۷۵ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۶۳۴۵ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۸۸ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۱۴۰۵ نفر خرده‌فروش و توزیع کننده مواد و ۳۷۸۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ۴۸۵ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۳۳۱۳ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۱۸۸۴ عدد مربوط به استان تهران است که نشان دهنده ۵۶ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته یادشده است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۹۲ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۴۱۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۴ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با ۲۲۰۳ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۴۶۹ کیلوگرم، فارس با ۱۴۰۴ کیلوگرم، تهران با ۱۱۶۱ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۷۵۸ کیلوگرم و خوزستان با ۵۰۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۷ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۳۲ دستگاه خودرو، ۲۷ دستگاه موتورسیکلت، ۱۰ قبضه سلاح و ۳۱ دستگاه موبایل توقیف شد.

کد خبر 4711357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =