یادگیری حرفە توسط معتادان مانع بازگشت آنان بە سوی اعتیاد می شود

سنندج – استاندار کردستان گفت: زمینه یادگیری حرفە برای معتادان در راستای پیشگیری از بازگشت آنان بە سوی اعتیاد امری ضروری است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا پس از بازدید از کمپ ترک اعتیاد خانم ها و آقایان در سنندج، در ستاد ساماندهی اشتغال معتادان بە بررسی جوانب و چگونگی ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان پرداخت و اظهار داشت: اشتغالزایی باید در پروسەای انجام شود کە افراد بعد از ترک محل کمپ مجددا بە دامان اعتیاد بر نگردند.

وی با بیان اینکە بیشتر مبتلایان بە بلای خانمانسوز اعتیاد حرفە خاصی ندارند، افزود: زمینە یادگیری حرفە برای معتادان برای پیشگیری از بازگشت آنان بە اعتیاد امری ضروری است و باید متولیان این حوزە بە جد مسئلە حرفە آموزی بە معتادان را مد نظر داشتە باشند.

استاندار کردستان ادامه داد: معمولا کسانی کە بە اعتیاد دچار می‌شوند از جانب خانوادە‌هایشان پذیرش نمی‌شوند و همین امر بستری برای ورود مجدد آنان بە چرخە اعتیاد است، اما اگر همین افراد حرفەای آموختە باشند می توانند خود را بە جامعە و اطرافیان اثبات کنند.

گفتنی است در این بازدید، افراد حاضر در کمپ ترک اعتیاد بە بیان مشکلات و دغدغە های خود پرداختند و استاندار کردستان نیز وعدە داد از هر امکانی برای کمک بە بهبود یافتگان و بازگشت آنان بە جامعە استفادە خواهد کرد.

کد خبر 4715542

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =