تجمع رهروان زینبی در گناوه برگزار شد

گناوه- تجمع بزرگ رهروان زینبی با حضور بانوان درآستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شریعتی فر از روحانیون و مبلغان دینی در اجتماع رهروان زینبی در امامزاده سلیمان بن علی (ع) گناوه پیرامون عظمت شخصیت حضرت زینب (س) اظهار داشت: عظمت شخصیت این بانوی بزرگ اسلام را نمی توان در چند جمله بیان کرد و دل هایی می توانند عظمت شخصیت ایشان را درک کنند که شرایط زندگی زمان آن حضرت را مطالعه و بررسی کنند و موقعیت های زمان را شناخته و انتخاب صحیح آن حضرت را در آن شرایط درک کنند.

وی افزود: از ویژگی بارز حضرت زینب (س) این بود که کاری  را که اولیاء الله انجام می دهند ایشان انجام داد.

حجت الاسلام شریعتی فر گفت: عظمت حضرت زینب (س) به اینکه دختر امام علی (ع) و خواهر امام حسن (ع)  و حسین(ع) است نیست  بلکه این عطمت ناشی از عمل به تکلیف توسط ایشان است.

وی تصریح کرد:حضرت زینب (س) در آن شرایط به خوبی موقعیت را شناخته و تکلیف را بر اساس آن موقعیت انتخاب  و عمل کرد.

وی گفت: آن حضرت بعد از واقعه کربلا پرستار اسلام بود و کلیت اسلام را از  تاریکی های ایجاد شده نجات دادند.

این مبلغ دینی با اشاره به اینکه امروز زنان جامعه ما به الگویی مناسب نیاز دارند بیان کرد: این الگو در کوچه و خیابان و فضای مجازی نیست بلکه  اگر بانوان بخواهند درجات کمال را پیموده و به درجات عالی برسد الگوی آنها حضرت زهرا(س) و حضرت زینب است.

وی گفت:بانوان باید راه  و روش و سیره این بزرگواران را بشناسند و آنها را به عنوان  الگوی  عملی خود در زندگی قرار دهند.

حجت الاسلام شریعتی فر خاطر نشان کرد: از ویژگی های مهم و بارز حضرت زینب (س) عفاف آن حضرت است.

وی گفت: عفت و حیا از عوامل رشد و ترقی و کمال در انسان است و اگر فردی خواستار رسیدن به کمال و رشد و ترقی است باید این دو مورد مهم را در وجود خود پرورش دهد.

وی ادامه داد:عفت و حیاء مخصوص زنان نیست بلکه بر زن و مرد لازم است و باعث می شود که انسان بر خواهش های نفس خودمسلط شود.

این روحانی و مبلغ  با اشاره به روایات و احادیثی پیرامون اهمیت حیاء و عفاف یادآور شد: عفاف در مورد زنان بیشتر مورد تاکید قرار گرفته چون ارزش زنان به عفاف وپاکدامنی است و اگر  زن در جامعه عفیف و پاکدامن باشد جامعه سالم می ماند و حیاء و عفت زنان باعث عفاف و حیاء مردان نیز می شود

وی با بیان اینکه  گفته می شود حجاب و عفاف مربوط به گذشته است حرف انسانهایی است که دل آنها مریض است  اضافه کرد:مسئولیت زنان در جامعه و در خانواده  بسیار مهم و خطیر است و بر اساس روایات اسلامی زنان عفیف مجاهد و اجر شهید را دارند.

حجت الاسلام شریعتی فر گفت: اولین مرحله عفت این است که ظاهر فرد عفیف باشد و ظاهر عفاف حفظ حجاب و عفت در ظاهر و آشکار نکردن زینت ها است ودومین درجه و مرحله عفت نیز عفت باطنی است.

وی گفت:اگر بانوان بخواهند حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند باید رهرو راه این بزرگواران باشند و مقام و منزلت و ارزش خود را با حفظ عفاف و حجاب حفظ کنند.

این تجمع با همکاری حوزه علمیه الزهرا(س) ، هیئت امناء امامزاده سلیمان بن علی (ع) و اداره اوقاف و امور خیریه گناوه درآستان مقدس امامزاده سلیمان بن علی (ع) برگزار شد.

مداحی، روضه خوانی از دیگر بخش های این آیین بود.

کد خبر 4716826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =