تولید دو نمایش با موضوع «عاشورا و رسانه» در نکا

ساری - مسئول بسیج رسانه نکا از تولید دو نمایش با موضوع عاشورا و رسانه به همت بسیج رسانه شهرستان خبر داد.

حسین زحمتکش در گفتگو با خبرنگار مهراظهار داشت: برای درک بهتر عنوان عاشورا و رسانه، بسیج رسانه نکا اقدام به اجرای دو نمایش رادیویی زنده با بازی محمد محمدی، زهرا حسنلو، زهرا قدیری، افکتوری مهرآسا کرانی، امیر محمد بابایی کرده است.

وی که کارگردانی این نمایش را عهده داد بود افزود: همچنین تمامی عوامل اجرایی و هنری این همایش فاخر هز هنرجویان دوره های آموزشی فن بیان و یادداشت نویسی بسیج رسانه نکا بوده است.

وی ادامه داد: رسانه مقوله بسیار مهم در تربیت افکار در جهت نیل به آرمان های یک جامعه است، جامعه ای که آرمان آن می تواند حمایت از آرمان های الهی باشد یا می تواند بریدن سر عزیزترین فرزند رسول خدا باشد، پس رسانه ابزاری است که به وسیله آن می توان با تربیت افکار آحاد جامعه اتفاق های مهمی را در طول تاریخ رقم زد.

زحمتکش ادامه داد: یقینا عدم توجه به رسانه الهی که همانا پیامبران و امامان بوده اند موجب گرفتار شدن انسان ها در دام و گرداب رسانه های غیرالهی میشد و این رسانه ها نیز بر اساس تکلیف صاحبانشان که همانا تربیت افکار غیر الهی بود، عمل می کردند.

این فعال رسانه ای تصریح کرد: اهمیت این موضوع به حدی است که باید وقوع واقعه عاشورا را در هجمه رسانه ای دستگاه تبلیغی بنی امیه دید، دستگاهی که با بهره مندی از متخصصان تولید محتوا و با سواستفاده از فقر بینش و فرهنگ در بین اعراب اقدام به تخریب چهره امام حسین(ع) کرد و مردم را به این یقین برساند که حسین(ع) کافر شده و به خلیفه مسلمین خروج کرده است.

زحمتکش یادآور شد: با توجه به شکل گیری انقلاب اسلامی که هدف آن تشکیل تمدنی است که هدف و غایت قیام امام حسین(ع) و غیبت امام زمان(عج) است، شاهد ان هستیم وقایع عاشورا برای انقلابیون ایرانی درس های بزرگی داشته به طوریکه در چهل سال گذشته مردم این کشور با شعارهایی همجون " ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند" و هیهات من الذله" پای آرمان های خود باقی مانده و با شناخت از دستگاه تبلیغاتی دشمنان انقلاب و تطبیق آن با رسانه عصر اموی، عزم خود را برای مبارزه جزم کرده اند.

مسئول بسیج رسانه نکا ادامه داد: یکی از تشکل های انقلابی که در حوزه رسانه نیز توانسته فعالیت های جالبی داشته باشد بسیج رسانه بوده است و کانون بسیج رسانه شهرستان نکا که اعضای آن را عمدتا نوجوانان دهه هشتادی شکل می دهد هر سال با توجه ویژه به دستگاه رسانه ای اموی و امتداد آن در عصر حاضر، هر سال همایشی را با عنوان " عاشورا و رسانه" برگزار می کند.

وی با انتقاد از برخی سلبریتی ها در ایجاد حواشی رسانه ای بیان کرد: سلبریتی ها با خود اندیشیده اند وقتی حرفی می زنند یا موضعی را اعلام می کنند به تقویت حبهه حق کمک می کنند یا از زبان دشمن سخن می گویند؟؟

زحمتکش ادامه داد: امام حسین (ع) مانند رسانه ای است که هدفش تربیت افکار به سمت تعلیمات دینی و احیای سنت امر به معروف بود.

کد خبر 4724457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =