رعایت حقوق شهروندی یکی از مولفه های اصلی نظام اسلامی است

جیرفت - رئیس دانشگاه جیرفت گفت: یکی از مهمترین مولفه های نظام اسلامی رعایت حقوق شهروندی است لذا همه دستگاه های اجرایی باید در این راستا حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، شاپور کوهستانی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست کمیته حقوق شهروندی دانشگاه جیرفت که با حضور معاون استانی دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه، معاونین و مدیران این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: یکی از امور مهمی که دولت و به دنبال آن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به آن توجه ویژه دارد نهادینه کردن حقوق شهروندی و آگاه سازی آحاد مردم از حقوق خود است، لذا دانشگاه ها می توانند در این زمینه بازوی توانمند دولت و دستگاه های اجرایی باشند.

کوهستانی با بیان این مطلب که باید برای رعایت حقوق شهروندی از سوی کارکنان، مدیران برنامه ریزی انجام شود، اظهار کرد: دانشگاه جیرفت به عنوان بزرگترین قطب تولید علم و همچنین پیشرو در امر پژوهش های کاربردی در جنوب استان کرمان باید پیشتاز در اجرای حقوق شهروندی باشد.

وی تصریح کرد: رعایت حقوق شهروندی تنها مختص به نوع رفتار در خصوص شهروندان نیست بلکه باید با تسهیل فرایندهای خدمات رسانی و اقدام براساس ضوابط و مقررات به این مهم عمل کرد. در همین راستا ضرورت دارد در گام اول با پایش درونی سیستم نقاط ضعف را شناسایی کرد و سپس برای حل و یا کاهش آنها اقدام کرد.

کوهستانی بیان کرد: ارزیابی، پایش و نظارت مستمر باعث پویایی یک سیستم می شود، در راستای رعایت حقوق شهروندی نیز باید نظارت مستمر و همچنین ارزیابی مداوم از سیستم انجام شود.

رئیس دانشگاه جیرفت گفت: رضایتمندی از یک سیستم منوط به اجرای منظم حقوق شهروندی و قانونمنداری در اجزای آن سیستم است.

کد خبر 4728828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =