نمایشگاه عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی در خانه هنرمندان افتتاح شد

نمایشگاه عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی پنجمین جشنواره «فردا» با روایت‌های متفاوتی از تولیدات ملی و صنعتی عصر جمعه ۱۲ مهرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری پنجمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی (فردا)، آیین افتتاحیه نمایشگاه عکس پنجمین دوره از جشنواره فیلم و عکس و فناوری و صنعتی (فردا)، عصر روز جمعه۱۲ مهرماه باحضور هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی در خانه هنرمندان برگزار شد.

فریم‌هایی از تلاش صنعت‌گران، ماشین‌آلات صنعتی، صنایع معدن و ریلی و همچنین جاده‌ای و در بخش عکس‌های تبلیغاتی قاب‌هایی که بیشتر با محوریت محصولات غذایی بود، آثار منظوم گالری جشنواره «فردا» به‌شمار می‌آید.

در اولین روز از نمایشگاه عکاسی جشنواره «فردا» که بااستقبال هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی برگزار شد، علاوه‌بر چهره‌های مدیریتی و بازدیدکنندگان بین‌المللی، چهره‌های مطرح در حوزه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیز حاضر بودند.

پرویز کرمی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، بهزاد رشیدی دبیر جشنواره، مهرداد افسری عکاس، اکبر عالمی رئیس هیات داوران بخش عکس، شهرام گیل‌آبادی مدیرعامل خانه تئاتر، شهرام درخشان مستندساز، محسن خان‌جهانی مستندساز، داریوش کیانی داور بخش عکس و امید پورآذر دبیر بخش عکس پنجمین جشنواره «فردا» از حاضران در این مراسم بودند.

اکبر عالمی رئیس هیات داوران بخش عکاسی، در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، ضمن ابراز خرسندی از نمایش عمومی عکس‌های بخش مسابقه گفت: برگزاری این نمایشگاه اتفاقی خوبی است، اما با آرزوهای من فاصله دارد. از نظر من عکس‌های تبلیغاتی باید فرصت بی‌اطلاعی را از مخاطب بگیرد. در نمایشگاه، مخاطب یک لحظه از جلوی عکس رد می‌شود، بنابراین عکس‌ها باید به شکلی باشد که در نگاه اول با مخاطب ارتباط برقرار کند و او را وادار کند به عکس‌ها توجه عمیق داشته باشد.

در این نمایشگاه عکس‌های پذیرفته شده در مسابقه در بخش‌های «موضوعی راه آهن» و «صنعتی» در تالار بهار و عکس‌های بخش‌های «تبلیغاتی» و «دانشجویی» در گالری استاد نامی به نمایش گذاشته شده است.

اکبر عالمی با ابراز خرسندی از حضور و استقبال جوانان در نمایشگاه عکاسی جشنواره «فردا» بیان کرد: نمایش عمومی عکس‌های حاضر در مسابقه در کنار جشنواره می‌تواند برای جوانان ایجاد انگیزه کند و آن‌ها را تشویق و کنجکاو کند تا در مورد عکاسی صنعتی و تبلیغاتی که بخشی از ۱۱۴ گونه شاخه عکاسی است متمرکز شوند.

اکبر عالمی در پایان گفت: جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی(فردا) در سابقه پنج ساله‌ای که دارد به‌نظرم پیشرفت خوبی داشته است، اما برای سال‌های بعد باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

مجید رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان هم در حاشیه بازدید از این نمایشگاه، جشنواره «فردا» را یک جشنواره کاربردی نام برد و اظهار کرد: خواسته یا ناخواسته تحریم‌های اقتصادی فضایی را در کشور ما ایجاد کرده است که باید از آن حسن استفاده را برد. در کشور ما علاوه‌بر صنعت، ظرفیت‌های بومی و ملی گوناگونی وجود دارد و شرایط اقتصادی، اجتماعی و حتی فرهنگی ما نیاز به چنین فعالیت‌هایی دارد که در نهایت منجر به رابطه بین هنر و اقتصاد می‌شود.

باتوجه به اینکه خانه هنرمندان میزبان این دوره از جشنواره فیلم و عکس صنعتی و فناوری (فردا) است، رجبی معمار در مقام مدیرعامل خانه هنرمندان دلیل همکاری و همراهی با جشنواره را اینطور اعلام کرد: جشنواره «فردا» یک وجه هنری دارد و به خاطر همین وجه هنری، خانه هنرمندان با این رویداد همکاری کرده است.ما در بخش عکس امکان برگزاری نمایشگاه را فراهم کرده‌ایم و سالن‌های استاد شهناز و استاد ناصری را به نمایش فیلم‌های حاضر در جشنواره اختصاص دادیم.

رجبی معمار در پایان یکی دیگر از دلایل همکاری با جشنواره «فردا» را کاربردی و تأثیرگذار بودن آن عنوان کردکه می‌تواند تاثیر هنر را در خودکفایی و امیدافزایی میان جوانان بالا ببرد.

نمایشگاه عکس جشنواره «فردا» تا روز ۱۴ مهرماه در خانه هنرمندان برای بازدید عموم دایر است.

کد خبر 4736849

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha