سهم خراسان جنوبی از درآمدهای مالیاتی کشور کمتر از نیم درصد است

بیرجند- مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی گفت: سهم خراسان‌جنوبی از درآمدهای مالیاتی کشور ۰.۲۷ درصد یعنی کمتر از نیم درصد است.

به گزارش خبرنگارمهر، مهدی نباتی صبح شنبه در کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی بیرجند اظهارکرد: تولیدکنندگان در این شرایط سخت مانند رزمندگانی هستند که برای توسعه کشورشان ایثار و فداکاری می‌کنند.

مدیرکل امورمالیاتی خراسان‌جنوبی با اشاره به بحث قاچاق پوشاک در خراسان‌جنوبی بیان کرد: باید آنقدر به تولید داخلی بهاء بدهیم که دیگر شاهد کمترین قاچاقی در خراسان‌جنوبی و در کل کشور نباشیم.

نباتی با بیان اینکه هدف اداره امور مالیاتی سخت‌گیری بر واحدهای تولیدی نیست، ادامه داد: سهم خراسان‌جنوبی از درآمدهای مالیاتی کشور ۰.۲۷ درصد یعنی کمتر از نیم درصد است.

وی افزود: بیشترین مالیاتی که در خراسان‌جنوبی به راحتی وصول می‌شود درآمد تکلیفی است و بسیاری از مشاغل و شرکت‌ها در استان از پرداخت معاف هستند.

مدیرکل امورمالیاتی خراسان‌جنوبی گفت: اینکه بسیاری از تولیدکنندگان از معافیت‌های مالیاتی اطلاعی ندارند سخن جالبی نیست چرا که ما بخش نامه‌های معافیت را به به اتاق اصناف و همه مراکز مورد نیاز ابلاغ می‌کردیم.

نباتی با بیان اینکه باید بپذیریم که بسیاری از درآمدهای دولت از محل مالیات‌ها است؛ اظهار کرد: برای سال جاری میزان درآمدی که باید از محل مالیات کسب شود در کل کشور ۱۴۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

وی بیان کرد: ما براساس قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده فعالیت‌های خود را پیگیری می کنیم و مردم استان نیز با کمترین تنش در مسیر قانونمداری حرکت می‌کنند.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی ادامه داد: از سال ۹۵ قانون مالیات‌ها عوض شده و دیگر چیزی به عنوان مالیات علی رأس نداریم چرا که همان مالیات علی رأس خودش یک مفسده بود.

نباتی با اشاره به اینکه امروزه مالیات بر اساس دفاتر، اظهارنامه‌ها و مستندات اخذ می‌شود، افزود: رویکرد سازمان امورمالیاتی بر اساس ایجاد اعتماد دو طرفه است.

وی یادآورشد: اگر واحدها تا پایان مهرماه مالیات خود را پرداخت کنند جرائم آن بخشیده می‌شود که امیدواریم از این معافیت استفاده شود.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر معافیت‌های مالیاتی کشور به بیش از ۴۰ درصد رسیده است.

نباتی اظهارکرد: برای دفاع از حقوق تولیدکنندگان خراسان جنوبی در زمینه موضوع مالیات‌ها و معافیت‌های مالیاتی پیگیری‌های متعددی در مرکز داشته ایم چرا که به شرایط و محرومیت‌های استان واقف هستیم.

 وی بیان کرد: با تمام این مسائل باید در پایان سال پاسخگوی میزان وصولی مالیات تعیین شده برای خراسان‌جنوبی باشیم.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌جنوبی یادآورشد: نهاد متولی می‌تواند در سفر معاون رئیس جمهور درخواست کند، با توجه به محرومیت‌های خراسان‌جنوبی معافیت‌های مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی خراسان‌جنوبی را بیشتر از قبل کند.

کد خبر 4737434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =