فشار ترافیکی خیابان طالقانی اصفهان کم می‌شود

اصفهان - شهردار اصفهان گفت: با همکاری پلیس اصفهان در حال چاره اندیشی برای رفع معضل ترافیک بسیار بالای خیابان طالقانی اصفهان هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت الله نوروزی در برنامه «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» اظهار داشت: ما درصدد هستیم تا برای رفاه سالمندان با برنامه ریزی برای رشد و ارتقا فضاهای عمومی شهر اصفهان تلاش کنیم.     

وی با بیان اینکه اصفهان در مسیر شهر دوستدار کودک قرار گرفته و اقدامات ما برای تحقق استانداردها در حال انجام است، ابراز داشت: در همین زمینه تفاهم‌نامه همکاری شهرداری اصفهان، سازمان بهزیستی و شورای ملی سالمندان کشور در زمینه «شهر دوستدار سالمند» با حضور نماینده جمعیت سازمان ملل متحد و مدیرکل بهزیستی امضا شد که این اقدام گام مهمی در راستای کاندیدا شدن اصفهان برای شهر دوستدار سالمند است. 

 اجرای طرح های پژوهشی شهر دوستدار سالمند در برخی مناطق شهر اصفهان

شهردار اصفهان تصریح کرد: همه دستگاه ها و نهادهای دیگر هم در این زمینه باید همکاری کنند چراکه مجموعه فعالیت ها می تواند منجر به دریافت نشان شهر دوستدار سالمند شود؛ در این راستا برخی مناطق در شهر اصفهان به عنوان پایلوت در حال اجرای طرح های پژوهشی هستند و در حال آسیب شناسی و مناسب سازی اماکن هستیم.

وی تصریح کرد: به ویژه در شرایطی که جمعیت افراد ۶۰ سال به بالا رو به افزایش است از اکنون باید چاره اندیشید و شهر را به گونه ای ساخت که برای زندگی سالمندان مطلوب باشد.

نوروزی افزود: باید اتوبوس ها، مسیرها و همه امکانات شهر اصفهان به گونه ای باشد که بتوان به آینده شهر امیدوار بود.

وی در مورد ساماندهی خیابان آیت اله طالقانی و کوچه مسجد رحیم خان که تردد در آن از سوی یکی از شهروندان مورد انتقاد بود، افزود: ترافیک این خیابان به لحاظ بافت، ترکیب جمعیتی و تعداد زیاد مغازه ها و کارگاه ها باید ساماندهی شود؛ در این زمینه نیاز است علائم ترافیکی مجددا بازبینی شود که هم حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک و هم شهرداری منطقه یک باید توجه کنند.

تاکید بر همکاری پلیس برای حل ترافیک این محدوده

شهردار اصفهان با تاکید بر همکاری پلیس برای حل ترافیک این محدوده ادامه داد: در مجموع، اقداماتی که در این زمینه انجام می شود باید به گونه ای باشد که فشار بر مردم کاهش پیدا کند؛ مدیر منطقه یک تا یک ماه دیگر کارهایی که در حوزه ترافیکی این محدوده انجام شده را به من گزارش داده و راهکارها را اعلام می کند. 

وی در مورد بخش دوم سوال شهروند اصفهانی که از فعالیت برخی واحدهای آلاینده گلایه داشت، هم گفت: صنف تعمیر لوازم خانگی در این خیابان مستقر است. عنوان مشاغل مزاحم برای آنها صدق نمی کند اما یکی دو کارگاه که مشمول مشاغل مزاحم می شوند، در این خیابان مستقرند که اخطارهای لازم برای جابجایی آنها اعلام شده است.

نوروزی در مورد درخواست یکی از شهروندان برای نصب مجدد پل عابر پیاده در خیابان آزادگان واقع در منطقه ۱۳ نیز بیان داشت: خیابان آزادگان در طراحی جدید که اخیرا داشته است نیازی به نصب پل عابر پیاده نداشت و بعد از افتتاح خیابان آزادگان نیز شهروندان از این پل استفاده نمی کردند.

وی اضافه کرد: به همین جهت این پل با نظرات کارشناسی برداشته شد و اکنون مردم می توانند در شرایط ایمن از عرض چهارراه به سمت دیگر خیابان بروند اما پل امام صادق(ع) از سال ۹۵ نصب شده بود و به لحاظ اجرایی مشکلاتی داشت؛ با انجام اقدامات حقوقی و قرارداد مجدد با پیمانکار، پله های مکانیزه وسط هم تا مهرماه راه اندازی شده و پله های ثابت کنار هم اکنون در اختیار مردم است.

نامگذاری معابر شهر اصفهان بر اساس مصوبه شورای شهر و شورای نامگذاری است

شهردار اصفهان در مورد نامگذاری خیابانی به نام «دستگرد» به جای «آزادگان» هم که مورد سوال یکی از شهروندان منطقه ۱۳ بود، تصریح کرد: قبلا نام این خیابان آزادگان بود اما با نظر اهالی محل این خیابان به نام دستگرد تغییر یافت. اگر چند خیابان با یک نام داشته باشیم، باعث سردرگمی مردم می شود و از آنجا که در این منطقه یک خیابان دیگر به نام آزادگان وجود دارد، اسم خیابان مشابه تغییر یافت تا در آدرس دهی و مسیریابی و کارهای شهری، سردرگمی و اختلال و اشتباه ایجاد نشود.      

وی افزود: نامگذاری معابر شهری فرآیند خاصی دارد. تمام نامگذاری ها دارای مصوبه شورای نامگذاری و شورای شهر است و وقتی تمام مراحل قانونی طی و یک نام در فرمانداری تایید شود، اسم یک خیابان تغییر می کند.

احداث پارکینگ در میدان شهدا در مسیر توافق با مالک است

نوروزی در مورد ساخت پارکینگ در ورودی میدان شهدا که یکی از ایستگاه های مترو در آن قرار دارد و برای خودروسوارانی که قصد ادامه مسافرت درون شهری با مترو از این نقطه شهر را دارند مفید است، اضافه کرد: سیاست ما ساخت پارک سوارها در ایستگاه های مترو به ویژه ابتدا و انتهای خط یک است. از همین رو ساخت پارک سوار عاشق آباد در ایستگاه ابتدایی خط یک مترو شروع شده و پارک سوار صفه هم برای انتهای خط یک در دست اجراست. در میدان شهدا نیز زمین با کاربری پارکینگ داریم و نیاز به توافق با مالک دارد.   

وی ادامه داد: اگر یک طرف مذاکره مشکلی در توافق داشته باشد انجام این کار زمان بر خواهد بود. از همین رو از شهروندانی که املاکشان با این کاربری تعریف شده درخواست داریم تا با شهرداری توافق کرده و به منافع شهر فکر کنند.  

شهردار اصفهان گفت: در مورد زمین مورد نیاز پارکینگ میدان شهدا هم بخشی از این ملک تملک شده است و بخش دیگر بر اساس بودجه منطقه سه و توافق با مالک به پیش می رود.

کد خبر 4742942

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =