پنج پروانه تاسیس و بهره برداری شیلات در کردستان صادر شد

سنندج - مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون پنج مورد پروانه تاسیس و بهره برداری در شیلات این استان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، حمید حسین پور اظهار داشت: چهار مورد این پروانه ها مربوط به ماهیان سردآبی و یک مورد نیز در حوزه پرورش زالو است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد پروانه در سال گذشته دو مورد با ظرفیت تولید ۱۲ تن ماهی سردآبی بود، افزود: ظرفیت تولید چهار پروانه صادر شده در سال جاری ۶۳ تن است که نسبت به سال گذشته پنج برابر از نظر میزان تولید افزایش داشته است.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: ظرفیت تولید تنها پروانه صادر شده در حوزه پرورش زالو نیز ۱۰۰ هزار قطعه است که افزایش تولید آن جزء برنامه های شیلات استان کردستان است.

حسین پور یادآور شد: در هر کدام از این واحدها بیش از دو نفر مشغول بکار هستند که این امر موجب اشتغالزایی برای بیش از ۱۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون هفت فقره موافقت اصولی در حوزه شیلات این استان صادر شده که با اجرای این طرحها ۶۱ تن ماهی سردآبی و ۱۰۰ هزار قطعه زالو تولید می شود.

مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: پنج مورد از این موافقت ها در حوزه ماهیان سردآبی، یک مورد مربوط به زالو و یک مورد مرکز تکثیر ماهیان سردآبی است.

حسین پور با بیان اینکه ظرفیت زالو ۱۰۰ هزار قطعه و مرکز تکثیر ماهیان سردابی سه میلیون قطعه است، اظهار داشت: سال گذشته این موافقت ها هفت فقره بوده که یک فقره آن مربوط به زالو و شش مورد دیگر در حوزه پرورش ماهیان سردابی با ۵۱ تن ظرفیت بوده است.

کد خبر 4752911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =