اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی در قالب ۷۰ کتاب چاپ شده است

کاشان - مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان گفت: اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی در قالب ۷۰ کتاب چاپ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضازده پیش از ظهر دوشنبه در جمع تظاهرت کنندگان یوم الله ۱۳ آبان در کاشان با بیان اینکه در این روز حضرت امام خمینی(ره) به دلیل سخنرانی بر علیه قانون استثماری کاپیتولاسیون به خارج از ایران تبعید شدند، اظهار داشت: یکی دیگر از مناسبت ها در این تاریخ به خاک و خون کشیده شدن تعداد زیادی از دانش آموزان بود که در اعتراض به ظلم و ستم پهلوی طی یکراهپیمایی آرام و مسالمت آمیز وارد دانشگاه شدند که در اثر آن ۵۶ دانش آموز به درجه رفیع شهادت رسیدند.

وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام ابراز داشت: در نتیجه این حرکت انقلابی دانشجویان، سفارت آمریکا که به محلی برای جاسوسی از ملت ایران تبدیل شده بود به دست دانشجویان افتاد.

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان با بیان اینکه از مجموع اسناد این لانه جاسوسی بیش از ۷۰ کتاب چاپ شد، تصریح کرد: بسیاری از این اسناد توسط کارمندان سفارت به شکل رشته رشته درآمده بودند که با تلاش دانشجویان این اسناد بار دیگر شکل گرفت.

روح حاکم بر اتفاقات ۱۳ آبان استکبارستیزی بود

وی با اشاره به اینکه روح حاکم بر اتفاقات ۱۳ آبان مبارزه با استکبار بود، بیان داشت: آمریکای حال حاضر همان آمریکای ۵۵ سال پیش است با این تفاوت که نسبت به آن زمان ضعیف تر و وحشی تر شده است.

رضازاده با بیان اینکه به گفته یکی از مسئولین عراقی سرمنشا ناآرامی ها و اغتشاشات عراق از داخل سفارت آمریکا در این کشور است، اظهار داشت: علت اصلی انحراف انقلاب مردم مصر نیز آمریکا بود.

اگر لانه جاسوسی فتح نمی شد انقلاب نوپای مردم ایران نمی ماند

وی افزود: اگر لانه جاسوسی آمریکا فتح نمی شد انقلاب نوپای مردم ایران نمی ماند، افزود: به همین دلیل بود که امام خمینی(ره) تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم و بلکه مهمتر از انقلاب اول نامیدند.

مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر استکبار

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان گفت: مرگ بر آمریکا  به معنای مرگ بر استکبار  است و به همین دلیل مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر دولتمردان آمریکا نه ملت آمریکا باد.

وی با بیان اینکه در ۴۰ سال گذشته آمریکا مستقیم یا غیرمستقیم در تمام جنگ های دنیا شرکت داشته است، ابراز داشت: در اثر این جنگ ها بیش از هشت میلیون و ۵۰۰هزار نفر کشته شده اند که دولتمردان آمریکا در تمام این خون های ریخته شده شریک جرم هستند.

رضازاده با اشاره به بدعهدی آمریکا در تمام دوران گفت: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر بدعهدی و مرگ بر تروریست اقتصادی که داروی مردم ایران و حتی لاستیک هواپیمای مسافربری را تحریم کرده است.

کد خبر 4763402

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =