لیست طرح های برگزیده مشترک بین محققان ایرانی و آلمانی اعلام شد

مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم لیست طرح ها و پژوهشگران منتخب طرح های پژوهشی مشترک ایران و آلمان را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، در پی اعلان فراخوان طرح های پژوهشی مشترک ایران و آلمان، ۱۰۴ طرح پژوهشی مشترک بین  محققان ایرانی و آلمانی تهیه و ارائه شد.

همچنین جلسات کمیته علمی جهت بررسی طرح ها، و ارزیابی های انجام شده از سوی کمیته داوران در هر دو کشور، تشکیل شد.

دعوت از اعضای کمیته علمی و داوران منتخب در طی دو جلسه بصورت حضوری در تیر ماه ۱۳۹۸ در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد؛ و برای هر طرح حداقل ۲ داور منتخب اختصاص یافت.

تعداد ۳۱ طرح  مشترک میان پژوهشگران ایرانی و آلمانی، با تصمیم مشترک نمایندگان وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان  (BMBF) انتخاب شدند.

از این ۳۱ طرح مشترک؛ ۲۰ طرح از سوی دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،   و ۱۱ مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

بودجه اختصاص داده شده برای طرح‌ها از طرف وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان  (BMBF) مبلغ ۲۰۰ هزار یورو برای طرح های وزارت علوم و ۵۰ هزار یورو برای طرحهای وزارت بهداشت تعیین شده است.

فهرست اسامی پژوهشگران، همراه با عناوین پروژه و نام دانشگاه های مربوطه، بر روی سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام شده است.

پژوهشگران منتخب دانشگاه ها و پژوهشگاه های وابسته؛ می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و به منظور انعقاد قراردادهای پژوهشی مشترک؛   با معاونت امور بین الملل دانشگاه علم و صنعت ایران، از طریق شماره تلفن: ۷۳۲۲۸۶۱۰ تماس حاصل کنند.

پژوهشگرانی که موضوع عنوان پروژه تحقیقاتی آنان در لیست پیوست با عنوان Health مشخص شده است، می توانند با مدیریت امور بین الملل مؤسسه  موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) تماس حاصل کنند.  

کد خبر 4764456

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =