تخلف ریاست شورای شهر گرگان در مصوبه بسکتبال بانوان

گرگان- نایب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان از بلاتکلیفی تیم بسکتبال بانوان شهرداری گرگان گله کرد و گفت: ریاست شورا در مصوبه حمایت از این تیم تخلف کرده است.

محمد ابراهیم جرجانی در گفتگو با خبرنگار مهر، به پشت پرده تیم بسکتبال بانوان که قرار بود تحت پوشش شهرداری گرگان و شورای شهر قرار بگیرد، پرداخت و اظهار کرد: در بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری به شورا، ردیف بودجه دو و نیم میلیاردی برای قرارداد تیم های حرفه ای بسکتبال دختران و پسران وجود دارد.

نایب رئیس شورای شهر گرگان ادامه داد: با وجود این ردیف بودجه، دو ماه پیش درخواستی به شورا ارائه شد که علاوه بر بودجه برای نام تیم هم تصمیم گیری شود.

وی بیان کرد: ریاست شورا نامه را هم به کمیسیون فرهنگی ورزشی و هم کمیته ورزش که ریاست آن با بنده است، ارجاع داده شد.

جرجانی ادامه داد: کمیسیون ورزشی و فرهنگی در همین رابطه، نامه ای را مبنی بر حمایت از این تیم به ریاست شورا ابلاغ کرد؛ اما در کمیته ورزش، طبق روال خود جلسه ای را با حضور اعضای شورا از جمله خانم عبداللهی و آقای آقاملایی برگزار و مقرر شد که به پیشنهاد ریاست شورا (براساس تجربه ایشان در قزوین) نام تیم را شورای شهر و شهرداری گرگان بگذاریم.

وی اضافه کرد: این پیشنهاد در کمیته رای آورد و به همراه نظر کمیسیون فرهنگی ورزشی به صحن شورا ارائه شد؛  اما در صحن شورای شهر نامه حمایت از تیم شورای کمیسیون فرهنگی مورد تایید قرار نگرفت ولی نامه کمیته ورزشی برای نام گذاری تیم، قرائت و با چهار رای موافق و سه رای مخالف، به تصویب رسید و سپس به شهرداری ابلاغ شد.

رئیس کمیسیون ورزشی شورای شهر گرگان با بیان این که ریاست شورا خودش رای موافق داده بود، گفت: اما اخیرا مشخص شد که ریاست شورا مصوبه ای که رای آورد را ابلاغ نکرده ولی مصوبه حمایت از تیم که رای نیاورد را به شهرداری ابلاغ کرده است.

جرجانی اظهار کرد: بودجه ای که شورا می آید بدون نظر شورا نمی تواند تغییر کند و در بند بودجه بسکتبال هم نوشته برای حمایت از تیم هایی که با حمایت شهرداری در مسابقات شرکت می کنند.

وی بیان کرد: در این بند نام بانوان و آقایان با هم ذکر شده و اگر از این بند برای آقایان استفاده شود برای بانوان هم باید استفاده شود.

نایب رئیس شورای شهر گرگان خاطرنشان کرد: با تخلف ریاست شورا همه دچار دوگانگی شده اند زیرا شهرداری نمی تواند بودجه را جای دیگر بدهد و برای این کار باید مجدد مصوبه شورای شهر را کسب کند.

کد خبر 4764900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =