هزینه های جاری شهرداری بوئین زهرا ۴۰ درصد کاهش یافته است

قزوین- شهردار بوئین زهرا گفت: با مدیریت منطقی و کاهش ۴۰ درصدی هزینه های جاری و غیر ضروری زمینه اجرای ده ها طرح فرهنگی، عمرانی و خدماتی را در بوئین زهرا فراهم کرده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین غیاثوند در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که روز چهارشنبه در سالن جلسات شهرداری بوئین زهرا برگزار شد با اشاره به عملکرد دو ساله شهرداری بوئین زهرا اظهار کرد: متاسفانه حال شهرهای‌ ما خوب نیست و تغییرات مختلف، بلاتکلیف بودن شهرهای کشور، ضعف در بدنه کارشناسی و دست و پاگیر بودن برخی از قوانین منسوخ شده، گسترده بودن وظایف شهرداری ها از جمله مواردی است که موجب شده با چالش های زیادی مواجه باشیم که رفع این مشکلات نیازمند ایجاد تعادل با هنر مدیریت شهری است.

وی افزود: شهرداری بوئین زهرا در دو سال گذشته ضمن حفظ انسجام و ثبات توأم با سازندگی در مجموعه مدیریت شهری و تعامل سازنده با اعضای شورای اسلامی شهر توانسته است علیرغم  همه ناملایمات سیاسی، اقتصادی، همکاری نکردن برخی دستگاه ها در امور جاری زمینه کاهش ۴۰ درصد هزینه های شهرداری را فراهم کرده و ده‌ها پروژه عمرانی، خدماتی و فرهنگی را به مرحله اجرا برساند.

نگاه مدیریت شهری سیاسی نیست

غیاثوند با اشاره به اینکه هیچ گونه نگاه حزبی، جناحی و سیاسی در شهرداری بوئین زهرا وجود ندارد، ادامه داد: در حال حاضر شکایات علیه شهرداری بوئین زهرا به کمتر از ۵ درصد رسیده و فعالیت های انجام شده در این شهرستان موجب افزایش رضایت مندی شهروندان و ارتقای جایگاه شهرداری و شهر بوئین زهرا شده است.

۱۰ پروژه نیمه تمام در بوئین زهرا

وی با بیان اینکه اتمام پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: در حال حاضر تکمیل تعداد ۱۰ پروژه نیمه تمام در شهرستان بویین زهرا به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شهردار بوئین زهرا در ادامه با اشاره به فعالیت های حوزه عمرانی در دو سال اخیر گفت: اجرای بیش از شش هزار و ۵۰۰ تن آسفالت در نقاط مختلف این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات صورت گرفته است.

غیاثوند اظهارداشت: دریافت مجوز برای بازگشایی بلوار امام خمینی (ره) با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال، پروژه مدیریت و هدایت آبهای سطحی با احداث کانال و لوله گذاری به طول ۱۱۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال، احداث فاز اول مسیر سلامت به طول ۶ کیلومتر با شیوه نوین و فن آورانه با بتن غلتکی «آر سی سی پی» برای اولین بار در استان با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال احداث شده است.

کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع چند منظوره در بوئین زهرا

غیاثوند از کلنگ‌زنی بزرگترین مجتمع چند منظوره تجاری، رفاهی و خدماتی در شهر بوئین زهرا خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر فراهم می شود.

وی یادآور شد: اخذ مجوز طراحی و احداث آرامستان بهشت رضوی با پیگیری بیش از یک سال و اختصاص زمین به میزان ۱۵ هکتار و با اعتبار اولیه ۱۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

غیاثوند از احداث و باز پیرایی بیش از ۳۰ چشمه سرویس بهداشتی و احداث نمازخانه در بوستان امام علی (ع) با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال خبر داد و اظهارداشت: احداث مجهز ترین مرکز معاینه فنی مکانیزه خودرو سبک در استان با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال با روش سرمایه گذاری «بی ال تی» که در هفته دفاع مقدس افتتاح شد از جمله اقداماتی است که به منظور کسب درآمدهای پایدار در این شهرداری انجام شده است.

غیاثوند اظهار کرد: ساخت پمپ بنزین و خدمات رفاهی با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال با روش سرمایه گذاری مشارکت مدنی با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر طرح های خدماتی است.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در حوزه حمل و نقل عمومی افزود: حمل و نقل عمومی از زیر ساخت‌های اصلی هر شهر محسوب می شود که در این راستا با بهره‌برداری از سه دستگاه اتوبوس درون شهری و هفت ایستگاه مکانیزه حمل و نقل با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده توسط شهرداری بوئین زهرا است.

غیاثوند اظهارداشت: بودجه امسال شهرداری بوئین زهرا  ۲۸ میلیارد تومان است که هفت میلیارد تومان با انعقاد قرارداد سرمایه گذاری محقق شده است.

شهردار بوئین زهرا ادامه داد: ارتقا و تحقق بودجه شهرداری از ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۲۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده که امسال شاهد افزایش سه برابری بودجه عمرانی و کاهش هزینه‌های جاری بوده ایم.

وی اظهار کرد: پروژه های عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشد و در این شهرستان برای اولین بار با تعریف بودجه فرهنگی،  احداث کتابخانه در دستور کار قرار گرفت.

شهردار بوئین زهرا بیان کرد:  احداث کتابخانه و بزرگترین مجموعه فرهنگی شهرستان بوئین زهرا با اختصاص زمین و اعتبار اولیه ۱۵ میلیارد ریال در حال حاضر در مرحله سفت کاری قرار دارد.

غیاثوند با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه فضای سبز افزود: مکانیزه کردن سیستم آبیاری بیش از ۹۰ درصد فضای سبز با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال، تجهیز معابر شهری به مبلمان شهری با اعتباری بالغ بر  ۵ میلیارد ریال، استاندارد سازی حدود  ۹۰ درصد وسایل بازی و تجهیزات پارکینگ و احداث پنج هزار متر مربع زمین، بازیگاه با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال، تامین روشنایی پارک های جدید و اصلاح روشنایی سایر پارک ها با یک میلیارد تومان در سال جاری هزینه شده است.

غیاثوند از کاشت ۱۰ هزار اصله درخت خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر گستره فعالیت شهرداری بوئین زهرا در محدوده ای بالغ بر ۷۰ هزار هکتار مساحت است.  

وی یادآورشد: تا پایان مدیریت شهری تلاش خواهیم کرد در مسیر تحقق شعار «بوئین زهرا در مسیر توسعه» گام برداریم.

حسین حسین خانی رئیس شورای شهر بوئین زهرا نیز دراین نشست گفت: شایعه سلب عضویت و جلب دو عضو شورای شهر بوئین زهرا صحت ندارد.

وی یادآور شد: برای هیچ یک از اعضای شورا شهر بوئین زهرا تاکنون در هیچ دادگاهی پرونده ای تشکیل نشده است.

رئیس شورای شهر بوئین زهرا یادآور شد: طبق اعلام سازمان بازرسی استان، خوشبختانه شهرداری بوئین زهرا در ردیف سالم ترین و شفاف ترین شهرداری‌های استان است.


 

کد خبر 4771770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =