تولید سالانه ۴۰۰ کیلو اسانس گل محمدی از  مزارع کاشان

کاشان - فرماندار کاشان گفت: سالانه ۴۰۰ کیلو اسانس گل محمدی از گل های کشت شده در مزارع کاشان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر مرتضایی شامگاه پنج شنبه در حاشیه دومین کنفرانس بین المللی گل محمدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع سطح شهرستان تحت کشت گل محمدی است، اظهار داشت: سالیانه بیش از ۱۰هزار تن گل محمدی از این مزارع برداشت می شود.

تولید سالیانه ۱۵ هزار تن گلاب درجه یک در شهرستان کاشان

وی با اشاره به اینکه در منطقه کاشان و در سال‌های بدون خسارت می توان در هر هکتار به طور متوسط ۴۲۰۰ کیلو گل محمدی برداشت کرد، ابراز داشت: میزان گلاب تولیدی در شهرستان کاشان در سال بیش از ۱۵ هزار تن گلاب درجه یک است.

فرماندار کاشان با بیان اینکه سالانه ۴۰۰ کیلو اسانس گل محمدی از مزارع تحت کشت در سطح شهرستان برداشت می شود، تصریح کرد: اغلب کشورهای هدف برای صادرات این محصول از کاشان اتحادیه اروپا، آسیاسی شرقی و کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

کاشان ظرفیت تولید ۸۰ هزار تن عرقیات گیاهی در سال را دارد

وی با اشاره به اینکه شهرستان کاشان به عنوان قطب صنایع فرآوری گلاب، اسانس و عرقیات گیاهی در کشور است، بیان داشت: شهرستان کاشان ظرفیت تولید بیش از ۵۰ هزار تن گلاب و بیش از ۸۰ هزار تن عرقیات گیاهی در سال را دارد که این محصولات در ۳۸ کارخانه صنعتی و حدود هشت هزار دیگ در یک هزار و ۸۰۰ کارگاه سنتی فرآوری و عرضه می‌شود.

گردش ۵ هزار میلیارد ریالی در صنعت اسانس، گلاب و عرقیات گیاهی کاشان

مرتضایی از گردش مالی پنج هزار میلیارد ریالی اسانس، گلاب و عرقیات گیاهی در سطح شهرستان کاشان در سال خبر داد و افزود: این صنعت حدود پنج هزار نفر اشتغال دائمی در گلستان ها، یک هزار نفر در کارخانجات صنعتی، سه هزار نفر در کارگاه های سنتی و بیش از  ۲۵۰هزار نفر روز کارگر در ایام گل چینی دارد.

برگزاری کنفرانس گل محمدی در ذهنیت مثبت بین المللی موثر است

وی با بیان اینکه برگزاری کنفرانس بین المللی گل محمدی قطعا در جلب نگاه و ذهنیت مثبت بین المللی به بازار تولیدات ایران بسیار موثر است، اظهار داشت: در این کنفراس یک نوع گل(گل محمدی) به صورت تخصصی و ویژه مورد بررسی قرار گرفته و مخاطب اصلی کشاورزان، تولید کنندگان، صنعتگران و بازار این محصول است و اساتید و دانشجویان در اولویت بعدی مخاطب قرار دارند.

فرماندار کاشان افزود: به دلیل ارتباط بین صنعت و دانشگاه، برگزاری اینچنین کنفرانس هایی دستاوردهای ویژه برای جامعه مخاطب و به تبع آن افزایش رونق تولید به همراه داشته و می تواند در این عرصه باعث تحقق بخشیدن به فرامین رهبر معظم انقلاب در موضوع اقتصاد مقاومتی باشد.

کد خبر 4772600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =