امام خمینی(ره) بذر وحدت را در خاک امت اسلامی کاشت

سید جابر الجابری گفت: امام خمینی(ره) بذر وحدت را در خاک امت اسلامی کاشت تا امروز امت اسلامی در مقابل ظلم بایستد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید جابر الجابری معاون وزیر فرهنگ عراق شب گذشته، شنبه ۲۵ آبان ماه در مراسم اختتامیه سی وسومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با اشاره به حرکت امام خمینی(ره) در مورد بستن سفارت اسرائیل بعد از انقلاب اسلامی، گفت: از زمانی که امام خمینی(ره) از فرانسه به تهران بازگشت و سفارت رییم صهیونیستی را بست پیام جدیدی را به جهان اسلام رساند.

وی ادامه داد: امام راحل پس از بسته شدن سفارت رژیم صهیونیستی فرمودند:«این رژیم باید از زمین محو شود»، پس از این سخن همه متوجه شدند که ایشان چه چالش بزرگی برای جهان اسلام معرفی کردند.

معاون وزیر فرهنگ عراق خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) قول داد که این مسلمانان یک امت سرافراز خواهد بود. زیرا ایشان می دانستند که جوانان مجاهد و خون های پاک از این امت به جوشش خواهد آمد و ایشان پیش بینی کردند که امت اسلامی روزی بیدار خواهد شد و این امر هم اتفاق افتاده است.

جابر الجابری در پایان گفت: امام خمینی(ره) بذر وحدت را در خاک امت اسلامی کاشت تا امروز امت اسلامی در مقابل ظلم بایستد.

 عدنان منصور، وزیر اسبق امور خارجه لبنان در ادامه این مراسم بر وحدت همه گروه های اسلامی تأکید کرد و گفت: برای ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی نخست باید مسئولین با یک دیگر ارتباط و تعامل داشته باشند.

منصور، ارتباط مسئولین کشورهای اسلامی را منشأ ایجاد وحدت میان کشورهای اسلامی دانست و یادآور شد: حکومت های اسلامی باید راه ارتباط میان علمای امت اسلامی را ایجاد کنند.

وی افزود: باعث تأسف است که می بینیم دشمنان با یکدیگر اتحاد دارند ولی کشورهای اسلامی از یکدیگر جدا بوده و گاهی نسبت به یکدیگر اقدامات ناپسند انجام می دهند.

وزیر اسبق امور خارجه لبنان با بیان این که در شرایط حساس دنیا که دشمنان با یک دیگر متحد شده اند، چاره ای جز وحدت نداریم، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دوست صادقی است که از کشورهای اسلامی حمایت های ویژه ای دارد.

منصور در پایان با اظهار امیدواری برای ایجاد وحدت میان امت اسلامی، بر برگزاری کنفرانس های عرصه وحدت تأکید کرد.

کد خبر 4773975

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =