افتتاح کتابخانه‌های شهید باهنر و آیتی بروجرد در گرو تخصیص اعتبار

بروجرد- وعده بهره‌برداری از پروژه‌های کتابخانه «شهید باهنر» و «آیتی» بروجرد زمانی تحقق پیدا می‌کند که اعتبارات لازم برای تکمیل آن‌ها اختصاص یابد اما این مهم به اولین فرصت موکول شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کتابخانه های «شهید باهنر» و  «آیتی» بروجرد از جمله  پروژه های فرهنگی مربوط به نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان است که علی رغم وعده و عیدهای مکرر به منظور افتتاح در مناسبت های مختلف اما به دلیل عدم تخصیص اعتبار لازم و کافی تا کنون این پروژه ها به بهره برداری نرسیده است.

فرشته طهماسبی مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان در جمع خبرنگاران در این رابطه گفت: دو کتابخانه شهید باهنر و آیتی بروجرد از پروژه هایی هستند که هر دو بخاطر محدودیتهای اعتباری مقداری کار بهره برداری آنها، در آن زمانی که پیش بینی می کردیم انجام نشده است.

وی افزود: به همین منظور با کمک مسئولین شهرستان، اداره کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان برنامه ریزی اعتبارات خوبی برای این دو پروژه در نظر گرفته شده و تخصیص خوبی هم خواهیم داشت که بتوانیم آنها را به بهره برداری برسانیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان ادامه داد: بیشتر امور مربوط به پروژه ها انجام شده و تنها تاسیسات آنها باقی مانده است و به دلیل اینکه بیشتر اعتبارات به صورت اوراق بوده و معمولا طبق قرارداد با اوراق پیمانکار با فروشندگان به راحتی انجام نمی شود اما امیدواریم طبق قول سازمان برنامه ریزی هر چه زودتر شاهد بهره برداری هر دو پروژه باشیم.

طهماسبی با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی اداره بهره بردار بوده و مجری پروژه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است، تاکید کرد: اعتبارات امسال آن طور که در شورای برنامه ریزی استان تصویب شد اعتبار خوبی بوده است به طوری که به هر کدام از پروژه ها نزدیک ۲ میلیارد تومان به طور تقریبی اختصاص یافته است.

به گفته وی، اگر تخصیص این اعتبار در حد ۷۰ درصد باشد، می توانیم امیدوار باشیم که هم کتابخانه شهید باهنر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و هم کتابخانه مرحوم آیتی با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی هر چه سریعتر و در اولین فرصت به بهره برداری برسد.

به هرحال انتظار می رود با تخصیص اعتبارات لازم و تکمیل کتابخانه های شهید باهنر و مرحوم آیتی بروجرد در اسرع وقت، وعده مسئولان متولی محقق شده و با اضافه شدن این پروژه های فرهنگی به ظرفیت شهرستان بتوان در مسیر ارتقای مطالعه مفید و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام هایی مثبت برداشت.

کد خبر 4778862

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =