نگاهی به غارتگری آشوبگران در کرمانشاه/ مرصادی دیگر رقم خورد

کرمانشاه - تجمع مسالمت آمیز کرمانشاهی ها در خصوص تغییرات قیمت بنزین را عده ای به یک آشوب و هرج و مرج تبدیل و هرآنچه از تخریب و غارت از دستشان برمی آمد انجام دادند.

خبرگزاری مهر - گروه استانها: بیست و پنجم آبانماه بود و ساعت حوالی ظهر را نشان می‌داد، صدای بوق‌های ممتد خودروها خبر از یک اتفاق می‌داد؛ رد صدا را گرفتم به چهارراه بسیج که رسیدم ماموران راهور خیابان منتهی به میدان آزادی را برای سواره ها بسته بودند.

پیاده مسیر را ادامه دادم و کمی جلوتر رفتم، حدسم درست بود؛ تعدادی از خودروهای شخصی خیابان را بند آورده بودند و عده ای از مردم هم در اعتراض به تصمیم ناگهانی دولت در سهمیه بندی بنزین در میدان آزادی جمع شده بودند.

اما چیزی نگذشت که این جمع مسالمت آمیز به یک آشوب و هرج و مرج تبدیل شد؛ شعارها دیگر رنگ و بوی اقتصادی نداشت و هنجارشکنی و هتاکی به اوج خود رسید.

آشوبگران مطالبه مردم را منحرف کردند

هر چه جلوتر می‌رفتم باور صحنه هایی که می دیدم برایم سخت‌تر می شد؛ عده ای با روبند و نقاب میدان داری و دیگران را به مقابله با پلیس تحریک می‌کردند.

عده ای دیگر بنرها را با پایه های فلزی محکمش پایین می‌کشیدند، سطل‌های زباله ها را در وسط خیابان به آتش می‌کشیدند، شیشه‌های بانک‌ها را می‌شکستند؛ دود غلیظی هوای حوالی میدان را احاطه کرده بود.

برخی از مردم که متوجه اقدامات خرابکارانه این افراد شده بودند تنها در حواشی خیابان به تماشای این صحنه های تاسف بار ایستاده بودند و می دیدند چگونه شهری که تا همین چند دقیقه پیش جریان عادی و آرام زندگی در آن برقرار بود به یکباره به یک میدان آشوبگران تبدیل شده بود. 

برخی از اراذل و اوباش که به سلاح های سرد و گرم مجهز بودند وقتی با مقاومت جانانه پلیس ضدشورش که از لحاظ تعداد قابل قیاس با طرف مقابل نبود مواجه شدند به سمت پمپ بنزین چند متر پایین تر از میدان رفتند.

یکی از آشوبگران فریاد زد برگردید و اتوبوس‌ها را آتش بزنید، یکی دیگر می گفت پمپ بنزین را آتش بزنیم!

اعتراض مردم به اغتشاشگران و حمله آشوبگران به مردم عادی

آنها هر اعتراضی از سوی مردم برای عدم تخریب اموال عمومی را به بدترین شکل ممکن پاسخ می‌دادند؛ پیرمردی را دیدم که ظاهرا از مردم معترض به گرانی بنزین بود و خطاب به اعتشاشگرانی که شیشه های بانک ها را می‌شکستند گفت حرف ما چیز دیگری بود این رسمش نیست...

بالاخره در یک کشمکش دو ساعته همه آشوبگران مقهور اقتدار نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی شدند و بساط آنها در میدان آزادی برچیده شد.

بعد از جمع شدن بساط میدان آزادی به سمت بلوار شهید شیرودی رفتم که گفتند از صبح راه بندان شده است؛ تصور هر صحنه ای را در این بلوار داشتم به جز آنچه که دیدم.

هر ۱۰۰ متر از بلوار با مبلمان تخریب شده و سطل آشغالها و سنگ و جدول های کنده شده حاشیه خیابان بسته شده بود و آشوبگران اجازه عبور و مرور به خودروها نمی دادند.

درگیری ها در قسمتهای مختلف شهر عصر و شب همان روز ادامه داشت؛ حمله به ایستگاه های آتش نشانی و به آتش کشیدن خودروی کمک رسان، آتش زدن بانکها و پمپ بنزین‌ها و... تنها گوشه ای از جنایات اغتشاشگران در کرمانشاه بود. 

حکایت شهادت سرگرد ایرج جواهری/ اوباش به کلانتری حمله کردند

اراذل و اوباش با حمله به چند کلانتری قصد داشتند مسلح شوند که با مقاومت و رشادت نیروهای پلیس به این خواسته شوم خود نرسیدند؛ وضعیت در کلانتری الهیه حادتر بود، همان جایی که «سرگرد ایرج جواهری» با رشادت تمام در دفاع از ناموس وطن به یاران شهیدش پیوست.

اغتشاش گران با حمله به این افسر ناجا و شلیک گلوله به پایش بعد از زخمی کردن وی با وارد کردن ضربات شمشیر و قمه به سر این افسر دلیر او را به شهادت رساندند.

مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار همچون آبی بود بر آتشی که به پا شده بود و مردم ولایتمدار کرمانشاه در مراسم این شهید سنگ تمام گذاشتند و صف خود را از آشوبگران با سر دادن شعارهای تبعیت از ولایت و مرگ بر آشوبگر جدا کردند.

واقعا در این شرایط انتظار آمدن این جمعیت در هوای سرد و سوزناک آبانماه کمی دور از ذهن بود، اما مردم با حضور باشکوه خود در این مراسم اعلام کردند که تا آخرین قطره خونشان در مقابل این اغتشاشگران می‌ایستند.

حالا اوضاع در کرمانشاه به حالت عادی خود برگشته و در سایه نعمت امنیت شهر جان دوباره ای به خود گرفته است.

دستگیری تعداد زیادی از اغتشاشگران 

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تعداد زیادی از اخلالگران در حین ارتکاب جرم دستگیر و بسیاری از آنها نیز پس از شناسایی به وسیله دوربین های مدار بسته، دستگیر و به مراجع ذی ربط ارجاع شدند.

وی گفت: این افراد در اختیار دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت و قطعا تکلیف آنها بر اساس چارچوبهای قانونی مشخص خواهد شد.

الهی تبار گفت: متاسفانه در این قضایایی که اتفاق افتاد حمله به مراکزی که برای آرامش و نجات جان مردم آماده شده بود از جمله خودروهای آتش نشانی، خودروهای اورژانس، مبلمان شهری که از عوارض پرداختی مردم تهیه می شود، سیستم های بانکی و ... از همه مهم تر ایجاد نگرانی برای مردم هدف قرار گرفته بود.

وی برخورد با اغتشاشگران را مطالبه مردم عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با انسجامی که انجام شد کارها به خوبی مدیریت شد و با گردنکشان برخورد شدیدی شکل گرفت و مردم با تماس هایی که داشتند از برقراری دوباره امنیت و آرامش اظهار رضایت کردند.

پژاک، داعش و منافقین در بین اغتشاشگران 

معاون سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: در این جریانات شاهد بودیم کسانی به دنبال کشته سازی بودند که شناسایی شدند و در اختیار قانون قرار گرفتند و یا تحت تعقیب هستند.

وی با اشاره به حمله اغتشاشگران به برخی اماکن نظامی و قضایی، گفت: کسانی که متعرض اماکن حساس و امنیتی شوند قطعا پاسخ شدیدی به آنها داده خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال رصد عوامل اصلی اغتشاشات هستیم و به زودی همه آنها شناسایی و به مردم معرفی خواهند شد.

بازوند، استاندار کرمانشاه هم در اظهارات اخیرش اعلام کرد: تعدادی از افراد دستگیر شده در اغتشاشات وابسته به گروهک‌های پژاک،  داعش، منافقین و معاندین بودند که همه آنها توسط نیروهای امنیتی،  نظامی و انتظامی استان شناسایی شده اند.

تقدیر مردم کرمانشاه از نیروهای حافظ امنیت 

اما بعد از این وقایع تلخ و برگشتن آرامش دوباره به شهر، اصناف و بازاریان کرمانشاه در اقدامی زیبا با اهدای گل و شیرینی از ماموران حافظ امنیت قدردانی کردند.

خروش خشم سینه ستبر ایران اسلامی 

سرانجام در سوم آذرماه کرمانشاهی های بابصیرت و ولایتمدار در راهپیمایی باشکوهی ضمن اعلام انزجار از اقدامات خرابکارانه اغتشاشگران اعلام کردند که گوش به فرمان ولایت فقیه هستند و در سخت ترین شرایط هم پشت نظام خواهند ایستاد.

کرمانشاه؛ سینه ستبر ایران اسلامی، بار دیگر ثابت کرد که در تمام صحنه ها آماده جانفشانی برای انقلاب است. 

کد خبر 4780583

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =