استراتژی وزارت صمت محرومیت زدایی است/انجام مطالعات در ۱۲ استان

بیرجند- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، محرومیت زدایی را استراتژی این وزارت دانست و گفت: در این راستا مطالعات میدانی در ۱۲ استان کشور انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر عالی سه شنبه شب در جلسه توسعه سرمایه گذاری سازمان گسترش ایران اظهار داشت: یکی از برنامه های توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح محرومیت زدایی از استان های محروم از جمله خراسان جنوبی است.

وی با بیان اینکه در همین راستا مطالعات میدانی و کتابخانه ای در حوزه ۱۲ استان کشور انجام و جزء رئوس برنامه ها قرار گرفته است، بیان کرد: نتایج این مطالعات برای تمامی استان ها درآمده است.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد: به همین جهت طرح هایی که قرار است در خراسان جنوبی انجام شود توسط حوزه صنعت، معدن و تجارت کشور انجام می شود و فقط روی کاغذ نخواهد بود.

قول های بسیجی معاون وزیر برای استان

عالی ضمن تبریک روز بسیج مستضعفین، گفت: با توجه به نامگذاری این روز و مقارن شدن سفر ما به خراسان جنوبی با روز بسیج این قول را به مردم استان می دهیم که تمامی قول های سازمان ایدرو برای خراسان جنوبی قول های بسیجی خواهد بود و به طور حتم اجرایی می شود.

وی با اشاره به سرمایه گذاری سازمان ایدرو در سه طرح صنعتی خراسان جنوبی، بیان کرد: سازمان ایدرو با انجام یک مطالعات دقیق و بر اساس یک فرآیند مشخص و منظم به این طرح ها رسیده و به همین جهت تمام بدنه تصمیم ساز سازمان درگیر آن بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بنابراین اجرای این طرح ها منوط به ماندن یا رفتن یک نفر نیست و سازمان ایدرو به عنوان یکی از ارکان جمهوری اسلامی این قول را به استان می دهد.

طراحی پیشران ها متناسب با شرایط هر استان

عالی با اشاره به اینکه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مقطع انقلاب سوم صنعتی شکل گرفت، عنوان داشت: امروز در دنیا و در کشور پیشران ها متفاوت بوده و پیشران های هر منطقه با منطبقه دیگر متفاوت است.

وی اضافه کرد: بنابراین در دوره جدید استراتژی سازمان طراحی پیشران ها متناسب با شرایط هر استان است و بنابراین طرح های امروز جزء وظایف سازمان است.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تأکید کرد: بنابراین اگر این طرح ها را اجرا کردیم به وظیفه خود عمل کرده ایم و اگر انجام ندادیم باید مورد مؤاخذه قرار گیریم.

عالی با بیان اینکه سرمایه گذاران بومی خراسان جنوبی بهترین شریک برای اجرای این طرح ها می توانند باشند، افزود: سازمان ایدرو سرمایه گذاری خود در این طرح ها را بعد از یک دوره مشخص به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد و چه بهتر که این سرمایه گذاری به افراد علاقمند به استان واگذار شود.

وی ادامه داد: بنابراین آماده ایم متناسب با شرایط بخش خصوصی بومی، مدل اجرای و مالی متناسب هر پروژه را طراحی کنیم و موضوع را به پیش ببریم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استراتژی محرومیت زدایی استراتژی وزیر صنعت است، بیان کرد: بنابراین در طرح های محرومیت زدایی هر جا که امکان باشد آماده همکاری هستیم.

کد خبر 4782050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =