زنجان ۱۱۰۰ هکتار سکونتگاه غیر رسمی دارد

زنجان-مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، از وجود هزار و ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی در استان زنجان خبر داد.

مسعود بیات منش در گفتگو با خبرنگار  مهر از وجود هزار و ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی در استان زنجان خبر داد و گفت: شرکت باز آفرینی و اداره راه و شهرسازی در ستادهای بازآفرینی وظیفه نوسازی این بافت های فرسوده را برعهده دارند. 

وی اظهار کرد: برنامه ها و اهداف در دو برنامه نوسازی واحدهای مسکونی و ارتقای زیر ساخت ها و سرانه های خدماتی در بافت فرسوده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، تعامل شهرداری ها در بحث نوسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده را بسیار خوب اعلام کرد و گفت: در چهار شهر استان زنجان شهرداران در بحث صدور پروانه رایگان خوب عمل کردند و صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی رایگان است.

بیات منش با بیان اینکه هزینه صدور پروانه ساختمانی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است، گفت: شهرداران صدور پروانه ساختمانی را رایگان انجام می دهند. 

وی با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای واحدهای مسکونی در بافت فرسوده و سکونت گاه های غیر رسمی پرداخت می شود، یاد آورشد: برای ۲ هزار و ۸۰۰ واحدمسکونی در بافت فرسوده در استان زنجان تسهیلات تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای هر واحد مسکونی پیش بینی شده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، افزود: دولت نسبت به نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده و سکونتگاههای غیر رسمی بسیار جدی بوده و با برنامه وارد کار شده است. 

کد خبر 4783075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =