۳۵ پروژه بدون پیشرفت فیزیکی در کرمان وجود دارد

کرمان - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از وجود ۳۵ پروژه بدون پیشرفت فیزیکی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر رودری صبح شنبه در نوزدهمین جلسه ستاد مقاومتی استان کرمان بیان داشت: ۲۵ پروژه مهم از بین ۲۶۷ پروژه  اقتصاد مقاومتی استان در سامانه نیپا درج شده که ۲۳ مورد از این پروژه‌ها تایید نهایی شده‌ و به این لحاظ جایگاه نسبتا خوبی بین  ۳۱ استان و همچنین استانهای منطقه ۸ کشور داریم  و این در حالی است که برخی استان‌ها عملکرد صفر دارند.

وی افزود: این ۲۵ پروژه منتخب و تاثیر گذار استان کرمان بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای آنها پیش‌بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: تاکنون بازدیدهای نظارتی از  ۱۶ پروژه انجام شده که براین اساس دو هزار و ۴۴۸ میلیارد تومان هزینه شده و پیشرفت فیزیکی آنها ۶۷ درصد است همچنین وضعیت تحقق مالی آنها  ۳۴ درصد و درصد پیشرفت فیزیکی متوسط آنها ۵۰ درصد بوده که نشان‌دهنده سیاست‌های مدیریتی خوب است. ‌

رودری یادآور شد: از مجموع این ۲۵ پروژه یک پروژه پلاسما است که باید تعیین تکلیف شود.

وی به پروژه‌های بدون پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و اظهار داشت: ۳۵ پروژه بدون پیشرفت فیزیکی وجود دارد که ۱۴ پروژه نیاز به تسهیلات و فاینانس دارد، ۱۶ پروژه اگرچه از برنامه عقب هستند عملا تا پایان سال به پایان می‌رسند سه مورد هم به دلیل عدم تامین اعتبار فاقد پیشرفت فیزیکی هستند و دو پروژه هم نیاز به سرمایه‌گذاری جدید دارد.

رودری با بیان این که سه پروژه‌ جنس تامین مالی دولتی دارند، افزود: سهم پرداختی از طریق بانک‌ها ۴.۳ بوده و مشخص نبود مشکل از بانک ‌هاست لذا نسبت به ارائه تسهیلات اقدام و بررسی شود مشکل از سمت بانک‌هاست یا مشکل جای دیگر است.

وی ادامه داد: ما تعدادی فرآیند داریم که باید مجوزهای آنها صادر شود و سرمایه‌گذار پیدا کنند بنابراین مدیران برای ادامه کار با دستگاه متولی برای گرفتن مجوز اقدام کنند.

رودری یادآور شد: در خصوص معین‌ها پایش انجام خواهد شد معین‌ها تعدادی کار می‌کنند و گزارش نمی‌دهند و اغلب یک برنامه سه ساله ارائه کردند و بهتر است معین‌ها جلسات خود را فصلی کنند.

کد خبر 4784414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =