۱۲ هزار نهال در ۲۱ نقطه استان سمنان کاشته می‌شود

مهدی‌شهر -‌ مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه ۱۲هزار اصله نهال در ۲۱نقطه استان کاشته می‌شود، گفت: با توجه به تغییر اقلیم برنامه نهال‌کاری از آذرماه شروع و تا اسفند ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علینقی حیدریان ظهر پنج‌شنبه در آئین نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز به میزبانی مهدی‌شهر بابیان اینکه در طرح نهال‌کاری همگانی برای ایرانی سرسبز مجموعا ۱۴ میلیون نهال در سطح کشور غرس می‌شود، ابراز داشت: در استان سمنان نیز مجموعا بالغ‌بر دو هزار و ۸۰۰ هکتار بذرکاری و دو هزار و ۴۸۰ هکتار از اراضی استان نیز با ۳۳۷ هزار و ۴۰۰ نهال جنگل‌کاری خواهد شد. ‌

وی بابیان اینکه در برنامه امروز ۱۲ هزار نهال در ۲۱ نقطه استان سمنان و سطحی بالغ‌بر ۴۵۸ هکتار زمین کاشته می شود، افزود: ازآنجاکه نهال‌های غرس شده در داخل گلدان پرورش‌یافته است، لذا غرس آن در این ایام در موضوع رشد و نمو آن هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد. ‌

‌مدیرکل منابع طبیعی سمنان بابیان اینکه ۲۸ کارگاه بذرکاری فعال در استان وجود دارد، ابراز داشت: طی سه سال گذشته ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان سمنان بذرکاری شده که بیشتر آن از نوع باریجه را شامل می‌شود.

حیدریان بابیان اینکه مساحت جنگل‌های کشور بالغ‌بر ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار است، تصریح کرد: در استان سمنان ۳۵۲ هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۵۸ هزار هکتار آن هیرکانی، ۱۵۲ هزار هکتار از درختان سوزنی برگ و ۱۴۲ هزار هکتار آن جنگل‌های تاغ و بیابانی است.

وی بابیان اینکه در برنامه امروز شهرستان مهدی‌شهر ۲۰ هکتار زمین بذرکاری و درختکاری خواهد شد، افزود: این کاشت نهال در همه شهرهای استان سمنان در حال انجام است که با توجه به تغییر اقلیم کشور، برنامه نهال‌کاری از آذرماه امسال شروع و تا اسفند ادامه خواهد داشت.

کد خبر 4789525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =