نظارت بیشتر بر روی فعالیت مراکز درمان ترک اعتیاد در ایلام

ایلام - رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از نظارت بیشتر بر روی فعالیت مراکز درمان ترک اعتیاد در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان هر یکشنبه در در هفتمین جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اظهارداشت: فلسفه وجودی مراکز ترک اعتیاد در راستای برگرداندن افراد دارای اعتیاد به چرخه سالم زندگی و رفع رفتارهای پرخطر آنان است.

وی ادامه داد: میزان داروهای مربوط به ترک افراد دارای اعتیاد و تحت پوشش این مراکز ترک اعتیاد از سوی وزارت بخداشت بر اساس میزان سهمیه مراکز بین آنان توزیع می‌گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام خاطرنشان کرد: قطعاً نظارت و بررسی بیشتر و مستمر بر این مراکز؛ از سوءاستفاده از این دارو خواهد کاست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآورشد: آموزش مسئولان فنی و دست اندرکاران مراکز ترک اعتیاد سطح استان،یکی از اولویت‌هایی بوده که خوشبختانه در دانشگاه به خوبی تحقق پیدا نموده است.

در ادامه این جلسه مهتاب شاهماری معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز ضمن اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مسئولان فنی مراکز ترک اعتیاد؛ به تشریح مراحل مختلف شامل درخواست داروهای مورد مصرف افراد دارای اعتیاد از سوی مراکز ترک اعتیاد و مراحل ثبت و  ارسال به وزارت بهداشت و پاسخدهی و اعمال سهمیه و توزیع در بین مراکز پرداخت.

کد خبر 4792106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =