اهدای وام به صنعتگران دارای چک برگشتی یا بدهی معوقه بانکی

کاشان - مدیر کل صمت استان اصفهان گفت: صنعتگرانی که دارای چک برگشتی و یا بدهی معوقه بانکی هستند با تصویب شورای تامین استان می توانند از امتیاز تسهیلات بانکی برخوردار شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج موفق بعداز ظهر پنج شنبه در جمع صنعتگران و بازرگانان کاشان با اشاره به موقعیت استراتژیک کاشان و وجود صنایع زیاد در منطقه کاشان اظهار داشت: منطقه کاشان با وجود کارآفرینان و صنعتگران صاحب تجربه و تخصص جز مناطق پیشرو در رونق تولید در کشور است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور استاندار در مرکز استان ابراز داشت: با پیشنهاد سازمان صمت استان اصفهان و پذیرش استاندار اصفهان قرار شد ماهی یکبار این جلسه برای رفع مشکلات صنعتگران منطقه کاشان و شمال استان اصفهان در کاشان برگزار شود.

مدیرکل سازمان صمت استان اصفهان با بیان اینکه در بخش های مختلف کاری کارگروه تسهیل درخواست های  واحدهای تولیدی را می گیرد، تصریح کرد: با نشست ها مختلفی که با بانک ها داشته ایم قرار شد با تصویب کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تسهیلات به صنعتگران و کارآفرینان اعطا شود.

وی با اشاره به یکی از امتیازات برای صنعتگران و کارآفرینان برای پرداخت تسهیلات بانکی اذعان داشت: در سال ۹۶ و ۹۷ هر صنعتگر یا کارآفرینی که چک برگشتی و یا بدهی معوقه بانکی داشت، تسهیلات به او پرداخت میشد که این روند در سال ۹۸ متوقف شد.

موفق با بیان اینکه در سال ۹۸ پیگیری های فراوانی برای اعطای تسهیلات به صاحبان صنعت و واحدهای تولیدی صاحب چک برگشتی یا بدهی معوقه بانکی انجام شده است، خاطرنشان کرد: با انجام این پیگیری ها قرار شد مجددا اگر صنعتگر یا کارآفرینی که حتی چک برگشتی و یا بدهی معوقه بانکی در سال۹۸ داشته باشد با تصویب شورای تامین تسهیلات بانکی به او تعلق بگیرد.

وی افزود: برای اعطای تسهیلات در حوزه رونق تولید و تبصره ۱۸ اعتبارات خوبی داریم که امیدواریم کارگشای صنعتگران و کارآفرینان استان باشد.

کد خبر 4795956

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =