قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم‌ نیازمند ۷۲۰‌ میلیارد تومان اعتبار

سمنان- مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بابیان اینکه اتمام قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم‌ نیازمند ۷۲۰‌ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: هدف از بهسازی کریدورهای عبوری، توسعه استان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین دهقان پیش از ظهر شنبه در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی استان سمنان به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری بابیان اینکه راه‌های ارتباطی امروز یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه‌یافتگی به شمار می‌رود، ابراز داشت: تکمیل کریدر های عبوری یکی از هشت راهبرد محوری توسعه استان سمنان را شامل می‌شود.

وی بابیان اینکه سه هزار و ۸۳۸ کیلومتر طول راه‌های ارتباطی استان سمنان است، افزود: کریدور شرق به غرب از تهران شروع و به مشهد ختم می‌شود که بالغ‌بر ۵۰ درصد طول این مسیر در استان سمنان قرارگرفته است.

اجرای تقاطع غیر همسطح شرقی گرمسار

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بابیان اینکه تعریض محور ارتباطی در منطقه ایوانکی (سر دره) به طول هشت و نیم کیلومتر از جمله اقدامات در خصوص ایمن‌سازی مسیر در این کریدور است، ابراز داشت: تقاطع غیر همسطح شرقی گرمسار نیز به طول ۴.۵ کیلومتر با اعتبار ۶۰ هزار میلیون ریال در حال انجام است که طی سال جاری ۱۲ هزار میلیون ریال برای آن اختصاص یافت

دهقان در ادامه تصریح کرد: در حوزه شهرستان آرادان عملیات احداث باند دوم به طول دو کیلومتر و بهسازی تقاطع آرادان به منظور اصلاح هندسی و افزایش سطح ایمنی مسیر نیز در دست اقدام است.

وی از آغاز عملیات باند دوم محور سرخه به سمنان در ضلع جنوبی باند موجود به طول ۱۱.۵ کیلومتر خبر داد و افزود: این طرح با پیشرفت خوبی در حال انجام است که ۲۵۰ میلیارد اعتبار برای تکمیل نیاز دارد و تاکنون هشت میلیارد به آن اختصاص‌یافته است.

اجرای قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم‌ از گرمسار تا سمنان

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بابیان اینکه کنارگذر شمالی سمنان حدفاصل پل مومن آباد تا ‌پل شهید ترحمی شرق شهر سمنان به طول ۱۴ کیلومتر با احداث سه تقاطع غیر همسطح انجام‌شده است، ابراز داشت: با توجه به اینکه هدف این طرح ساماندهی ورودی‌ها و خروجی‌های شمالی، شرقی و غربی است برای تکمیل اعتباری بالغ‌بر ۲۵۰ میلیارد ریال نیاز دارد.

دهقان در ادامه تصریح کرد: تقاطع غیر همسطح شهرک صنعتی سمنان نیز به طول دو کیلومتر با هدف ساماندهی وروردی شهرک صنعتی و تسهیل در دسترسی به فرودگاه سمنان از جمله اقدامات موثر در حال انجام است.

وی بابیان اینکه قطعه دوم آزادراه حرم تا حرم‌ به طول ۱۱۴ کیلومتر از شهر گرمسار تا سمنان در حال اجرا است، افزود: اتمام طرح بالغ‌بر ۷۲۰‌ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

احداث ۴۹ کیلومتر راه در محور فیروزکوه به سمنان

مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان بابیان اینکه احداث محور فیروزکوه به سمنان نیز به طول ۴۹ کیلومتر از دیگر پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی استان است، ابراز داشت: ۱۲ کیلومتر طرح در حال بهره‌برداری و از ۳۷ کیلومتر باقی‌مانده ۱۰ کیلومتر انتهایی پس از ایمن‌سازی قابل استفاده است.

دهقان در ادامه تصریح کرد: مسیر ارتباطی سمنان به معلمان نیز یکی دیگر از مواردی که در بحث کریدور شمال به جنوب در محدوده استان بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: احداث باند دوم سرخه به کوه دشت (تقاطع محور ارتباطی سمنان- سرخه - فیروزکوه به طول شش و نیم کیلومتر)، بهسازی و ایمن‌سازی راه شهمیرزاد به مهدی‌شهر و محور دامغان به فولاد محله از دیگر پروژه‌های حوزه راه‌سازی این مجموعه را شامل می‌شود.

کد خبر 4797033

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =