قرآنیان خواسته های خود را مطالبه کردند

مهدی حاجی معاون اجرایی و ارتباطات اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور در خصوص جلسه ای که این اتحادیه با وزیر ارشاد داشت، گفت: قرآنیان خواسته های خود را در این جلسه مطالبه کردند.

مهدی حاجی معاون اجرای و ارتباطات اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه ای که این اتحادیه با وزیر ارشاد داشت، گفت: به درخواست اتحادیه مدغم از ریاست فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، جلسه ای با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام  خاموشی رئیس اوقاف و امور خیریه کشور و حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در محل کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تشکیل شد و حجت الاسلام پژمانفر با تحلیل وضعیت موجود قرآنی کشور مطالباتی را عنوان فرمودند.

حاجی محمدی ادامه داد: سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در خصوص مطالباتی که مطرح شد دفاعیاتی را مطرح کردند آمارها و ارقامی در حمایت عملی از موسسات و قرآنیان کشور ارائه کردند که به صورت عملی دیده نمی شود. همچنین بحرانی که در عدم پیگیری مناسب از تخصیص بودجه مناسب قرآنی وجود دارد از عمده مطالبات سایر نمایندگان بود.

وی افزود: باتوجه به اهمیت ادغام اتحادیه های موسسات و تشکلهای قرآنی کشور بخش عمده درخواست هادر این خصوص مطرح شد . چرا ۷ سال است که این ادغام به سرانجام نرسیده است؟چرا بودجه های قرآنی هر سال کاهش پیدا می کند و کسی پیگیر موضوع نیست؟چرا همین بودجه اندک هم به برخی از  موسسات مطرح وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده و سایرین محروم هستند؟ چرا مسئله بیمه فعالان قرآنی صحیح اجرا نمی شود!از جمله سوالاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

حاجی تصریح کرد:اتحادیه مدغم ارتباط بسیار حسنه ای با بدنه کارشناسی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد دارد، اما در سطح مدیریتی شاهد کارشکنی ها و اشتباهات فاحش هستیم. طبق جلسات متعددی که با دوستان در این وزارت و دبیرخانه رسیدگی به امور مراکز فرهنگی داشته ایم مصوبات خوبی برای تسهیل در امور وجود دارد اما متاسفانه، بالعکس و یا با ایجاد شبهاتی به استانها منعکس می کنند که خود زمینه ساز اختلافات و اختلالات متعدد در روند سالم ادغام می شود.

وی ادامه داد: ۲۳ نماینده  مجلس شورای اسلامی حاضر در این جلسه  از عملکرد قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکایت کرده و به تبع آن نیز فعالیتهای شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز مورد سوال حاضران در این جلسه قرار گرفت.

 معاون اجرای و ارتباطات اتحادیه موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور اظهار داشت: متأسفانه علی رغم اینکه هیچ پاسخ قانع کننده ای از دستگاه متولی فرهنگ   درخصوص اقدامات قرآنی دریافت نکردیم شاهد بی اعتنایی های شورای توسعه فرهنگ قرآنی به مطالبات قانونی نمایندگان ۴۰۰۰ موسسه قرآنی کشور بودیم.در نهایت در این جلسه مصوب شد  تا وزارت ارشاد با ارائه گزارش نهایی ادغام ظرف مدت دوماه پاسخگو باشد.

کد خبر 4799532

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =