استفاده از ظرفیت وزارت کشور در نهضت مهارت آموزی کارکنان وظیفه

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، از امضای تفاهم نامه همکاری بین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر کشور به منظور همراهی در نهضت مهارت آموزی کارکنان وظیفه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر،  سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی، گفت: با امضا تفاهمنامه همکاری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر کشور، استانداران، فرمانداران، شهرداران و بخشداران سراسر کشور به نهضت مهارت آموزی کارکنان وظیفه می پیوندند.

وی افزود: به منظور همکاری و ایفای نقش موثر وزارت کشور از طریق استانداری ها و فرمانداری‌ها در فرآیند و برنامه‌های طرح جامع مهارت آموزی نیروهای مسلح در تمام استان‌های کشور، تفاهم‌نامه همکاری بین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر کشور به امضا رسید.

کمالی به اهداف این تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: اجرای فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا در خصوص توسعه آموزش‌های مهارتی به ویژه در دوران سربازی، تقویت معنویت و جذابیت خدمت سربازی، استفاده از ظرفیت‌های مشترک طرفین و اعتبارات دولتی و سایر ظرفیت‌های موجود کشور برای ایجاد ظرفیت جدید در زمینه طرح مهارت آموزی قبل، حین و بعد از خدمت سربازی، توسعه فرهنگ کارآفرینی در قالب حمایت از طرح های کارآفرینانه و خلاقانه مشمولان و کارکنان وظیفه، و کمک به ایجاد زیرساخت‌ها برای اجرای هر چه بهتر طرح مهارت آموزی از جمله کمک های آموزشی مراکز کارآموزی و کارورزی، از اهداف این تفاهم نامه است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه، کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه‌گذاری ویژه با عضویت نمایندگان نیروهای مسلح استان‌ها، نمایندگان نهادهای مرتبط با طرح مهارت آموزی تشکیل می‌گردد.

کمالی گفت: در این کارگروه سند نیاز سنجی شغلی و مهارتی استان تنظیم و بازنگری می‌شود.

وی به سایر اهداف این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: ‏قرار است تدابیر لازم به منظور بسیج تمامی امکانات در اختیار استان‌ها در راستای اجرای مهارت آموزی اتخاذ می گردد. همچنین، برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی جهت اشتغال سربازان مهارت دیده استان ها پس از خدمت تدوین می گردد.

کمالی ادامه داد: ظرفیت‌ها ، قابلیت‌ها و توانایی‌های وزارت کشور با لحاظ کردن اختیارات گسترده استانداری ها، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شهرداری‌ها جهت تحقق اهداف طرح مهارت آموزی خصوصاً اعطای تسهیلات لازم جهت تشویق مهارت آموزی قبل از خدمت سربازی با هدف افزایش بهره‌وری دوران خدمت سربازی به کارگیری شود.

وی گفت: بر همین اساس، اشتغال کارکنان وظیفه مهارت آموخته در دوران پس از خدمت وظیفه توسط کارگروه اقتصادی اشتغال و سرمایه‌گذاری با ایجاد سامانه‌های ملی توسط ستاد کل نیروهای مسلح رصد شود.

کمالی افزود: همچنین قرار است از ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و امکانات استان‌ها در حوزه رسانه و فضای مجازی جهت فرهنگ‌سازی معرفی و اطلاع‌رسانی مهارت‌آموزی در سراسر کشور استفاده شود.

کد خبر 4805789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =