نشست «حکمرانی حزبی و انتخابات» برگزار می شود

نشست «حکمرانی حزبی و انتخابات» با سخنرانی حجت الاسلام داود فیرحی و حجت الاسلام داود مهدوی زادگان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «حکمرانی حزبی و انتخابات» با سخنرانی حجت الاسلام داود فیرحی و حجت الاسلام داود مهدوی زادگان برگزار می‌شود.

«حکمرانی حزبی» یکی از انواع مهم حکمرانی‌هاست؛ نوعی از مُلک‌داری و مهارت کشورداری که در دوره معاصر اهمیت زیادی یافته است. در جمهوری اسلامی ایران تاکنون، بر اساس فقه و اندیشه سیاسی شیعه، سابقه تشکیل احزاب نیز وجود داشته است البته همراه با ضعف‌ها و کاستی‌ها؛ احزابی همچون «جمهوری اسلامی»، «مؤتلفه اسلامی»، «کارگزاران اسلامی» و… بیانگر تلاش رهبران سیاسی جمهوری اسلامی ایران در این زمینه است.

با توجه به این موارد، و همچنین در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و لزوم مشارکت آگاهانه و فعالانه مردم در این انتخابات از طریق مشارکت احزاب یا جریان‌ها، دوباره بحث تشکیل و فعال‌سازی این نهادها در سپهر سیاسی ایران، اهمیت وافری یافته است. ماهیت حکمرانی حزبی چیست و چه تمایزی با حکمرانی‌های سنتی دارد؟ معیارهای صحیح و نادرست در حکمرانی حزبی چیست؟ چه نسبتی میان صنعت حزب و فقه سیاسی شیعه در ایران وجود دارد؟

در این راستا، مدرسه حکمرانی شهید بهشتی با رصد مهم‌ترین موضوعات و مسائل حکمرانی روز که یکی از مهم‌ترین آنها انتخابات و مشارکت آگاهانه مردم در تعیین سرنوشت کشور است، در نظر دارد نشستی تخصصی با عنوان «حکمرانی حزبی و انتخابات» با حضور اساتید برجسته و صاحبنظران برگزار نماید. لذا از علاقه‌مندان دعوت می‌شود در این نشست حضور بهم رسانند.

سخنرانان این نشست حجت‌الاسلام داود فیرحی (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران) و حجت‌الاسلام داود مهدوی‌زادگان (عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) خواهند بود.

محورهای نشست:

  1. چیستی و چرایی حکمرانی حزبی در کشور
  2. کارکردهای حکمرانی حزبی در کشور
  3. الزامات حکمرانی حزبی در کشور
  4. حکمرانی حزبی و انتخابات

زمان: پنجشنبه، ۵ دی ماه ۱۳۹۸، ساعت ۸:۳۰ - ۱۰:۳۰

مکان: دانشگاه عالی دفاع ملی - سالن شهید صیاد شیرازی

جهت هماهنگی با شماره ۰۹۱۸۸۶۰۳۵۹۵ تماس بگیرید.

کد خبر 4806447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =