ناکامی‌ تنیس ایران و نیاز به رئیسی که هم مدیر باشد و هم با برنامه

تنیس ایران برای اینکه بتواند خود را از دسته چهارم آسیا به رده های بالا برساند به رئیسی نیاز دارد که برنامه محور باشد و توانایی اجرای برنامه های بلند مدت را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر که روز دوشنبه از یک مجموعه ورزشی تنیس بازدید کرد در صحبت هایی که داشت مسائلی را مطرح کرد که به نظر می رسد وظیفه مجموعه تحت مدیریت او برای انتخاب رئیس آینده فدراسیون تنیس را سنگین تر از قبل کرده است.

وزیر ورزش در مورد شرایط تنیس کشور گفت: «وقتش رسیده که فدراسیون یک ساماندهی جدید شود و برنامه ریزی جدیدی را انجام دهد چرا که الان وضعیت ما در آسیا خوب نیست و ما بایستی که در سیاست ها و برنامه ریزی ها بازنگری کنیم تا موقعیت خودمان در آسیا را بهبود ببخشیم.»

سلطانی فر حرف های درستی زده که نیاز این روزهای تنیس است اما او نمی داند که اتفاقاتی که منجر به رقم خوردن این ناکامی ها برای تنیس شده مربوط به مدیریت های اشتباه در سالهای اخیر است که باعث شده وضعیت این رشته به این روز بیفتد.

اگر تنیس ایران در آسیا حرفی برای گفتن ندارد و به پایین ترین سطح رسیده محصول کم توجهی وزارت ورزش در انتخاب مدیرانی بوده که توان برنامه ریزی بلندمدت برای این رشته را نداشته اند و با غفلت از بازیکن سازی و توجه به جوانان کاری کرده اند که تنیس ایران به دسته چهارم سقوط کرده است. 

قطعا همانطور که موفقیت یک شبه به دست نمی آید، این سقوط هم یک ساله رقم نخورده و محصول سالها بی توجهی و سوء مدیریت است که وضعیت این رشته را به روزی انداخته که برای پیدا کردن جانشین بازیکنانی که 20 سال در تیم ملی بوده اند، به مشکل خورده و هیچ پشتوانه ای ندارد.

غفلت از جوانان و سوزاندن سرمایه های تنیس در سایه بی تدبیری مسئولان در سالهای گذشته رقم خورده و حالا که فدراسیون تنیس در آستانه برگزاری انتخاب رئیس است، اهالی این رشته و اعضای مجمع باید با دقت و کارشناسی بهتر به فردی رای دهند که بتواند به اوضاع تنیس ایران سروسامان دهد. 

تنیس ایران اگر می خواهد از وضعیت بحرانی خارج شود نیاز به مدیری دارد که برنامه ریزی بلد باشد، از نظر اقتصادی منابع مالی را به فدراسیون تزریق کند تا این رشته نیاز مالی نداشته باشد و بتواند برنامه های بلند مدت و استعدادپروری را به خوبی پیاده کند و این رشته سقوط کرده را از پایین ترین سطح آسیا به رده های بالاتر بکشاند.

کد خبر 4812315

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =