تمام پتانسیل تکواندو همین است/ المپین‌ها به آسیایی اعزام می‌شوند

فریبرز عسکری گفت: در جریان رقابتهای انتخابی تیم ملی شاهد مبارزه تمام پتانسیل فعلی تکواندو بودیم و بعد از پایان این رقابتها ترکیب اوزان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله دوم رقابتهای انتخابی تیم ملی تکواندو تحت عنوان «ورود به اردو» برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا از ساعت ۱۰ صبح امروز در خانه تکواندو آغاز شد. رقابتهایی که با حضور ۴۹ تکواندوکار در جریان است و قرار است در پایان این مسابقات نفرات مورد نظر کادر فنی به اردو دعوت شوند.

فریبرز عسکری سرمربی تیم ملی در حاشیه این رقابتها در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه این نفرات درگیر بازی‌های لیگ هستند، آمادگی خوبی برای حضور در این مسابقات داشتند و به همین دلیل هم مبارزات خوب و جذابی را در بین مدعیان حضور در ترکیب تیم ملی شاهد بودیم. به هر حال کل پتانسیل موجود تکواندو کشورمان در این رقابتها حضور دارند.

وی در مورد نحوه زمان تشکیل اردو و نفرات دعوت شده هم گفت: بعد از پایان این مسابقات جلسه‌ای را با مدیرتیم های ملی و اعضای کادر فنی خواهیم داشت و با توجه به شرایط موجود و اینکه طبق قانون می‌توانیم شش وزن از هشت وزن قانونی اعزام کنیم، اولین بحث در مورد انتخاب این شش وزن است. با توجه به عملکرد تکواندوکاران در اوزان مختلف دو وزن را حذف کرده و ۱۲ نفر را در شش وزن مورد نظر به اردو دعوت کنیم. برخی نفرات هم که با مدال رقابتهای جام ریاست جمهوری جواز حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دارند دعوت خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی در خصوص شرایط دو تکواندوکار المپیکی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: به دلیل آنکه برای قرعه کشی و سید بندی بازی‌های المپیک نیاز داریم که رنکینگ این تکواندوکاران حفظ شود، آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی به رقابتهای قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد. ولی چون این سه نفر سهمیه حضور در آسیایی را از جام ریاست جمهوری بدست آورده اند، شاید در ترکیب اصلی نباشند. چرا که امتیاز مسابقات برای آنها در رنکینگ محاسبه خواهد شد و این نفرات در غالب تیم دوم اعزام خواهند شد.

عسکری ادامه داد: همه این موارد را امروز عصر در پایان رقابتها و جلسه اعضای کادر فنی با مدیرتیم های ملی تصمیم گیری خواهیم کرد. ولی بدون شک این سه نفر در مسابقات شرکت می‌کنند و شانس دارند تا ۴۰ امتیاز را به داشته‌های خود اضافه کنند. البته دو وزنی را که باید حذف کنیم با بررسی روی شرایط تکواندوکاران در یک سال گذشته و البته شناختی که از رقبا داریم و در مسابقات برون مرزی رصد می‌کنیم، از لیست اعزام خارج خواهیم کرد.

وی در خصوص انتخاب هادی ساعی هم گفت: با توجه به اینکه ساعی کسی است که در سه المپیک مدال کسب کرده و شرایط و حساسیت‌های موجود را به خوبی درک می‌کند، حضورشان می‌تواند کمک به تیم ملی، نفراتی که به المپیک اعزام می‌شوند می‌توانند از تجربیات وی به خوبی استفاده کنند. نه تنها ایشان، از تمام عزیزانی که می‌توانند کمک کنند بارها و بارها دعوت کردم. هرکس که می‌تواند به پیشرفت تکواندو در این شرایط کمک کند، دستش را گرمی می‌فشاریم.

سرمربی تیم ملی در پایان به موضوع کیمیا علیزاده هم اشاره‌ای داشت و گفت: فکر می‌کنم الان کمی زود است در این خصوص اظهار نظر کرد. چرا که هیچ صحبت رسمی از جانب کیمیا مطرح نشده است. هر چه است در رسانه هاست و باید اجازه بدهیم این جوان با خودش به جمعبندی رسیده، اینکه هدفش از این کار چی بوده و شاید برای تفریح رفته و خیلی زود بازگردد. شاید با شنیدن توضیحات او قانع شدیم. فکر می‌کنم باید صبر کرد.

کد خبر 4822580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =