سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود

در راستای افزایش شفافیت در مدیریت حریم شهر تهران و تجمیع اطلاعات حریم، سامانه پایش حریم شهر تهران رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی شکری مدیرکل حریم شهر تهران، گفت: از این پس هرگونه ارزیابی عملکرد نواحی دارای حریم در خصوص نحوه برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز و تخلفات صرفاً از طریق سامانه هوشمند ثبت تخلفات صورت می‌گیرد و گزارش‌های شفاهی مبنای اثر نخواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه از سال ۱۳۹۳ هوشمندسازی حریم هم در تخلفات و هم در مصوبات پایه گذاری شده است، طی همکاری که با سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به عمل آمده است، فرآیند تحلیل حریم بر روی سامانه جامع اطلاعات مکانی ایجاد شده است که اقداماتی از جمله مرزبندی‌های حریم، تدقیق عکس‌های هوایی و تعیین وسعت حریم هر منطقه در آن صورت گرفته است.

مدیر کل حریم شهر تهران، تأکید کرد: در طرح راهبردی حریم پایتخت که در سال ۱۳۹۵ به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسید و کلیات آن ابلاغ شد، برخی ضوابط و مقررات عام و پهنه بندی‌های کلان، خرد و عام نیز ارائه شده است، که مبنای ضوابط و مقررات کنونی حریم، این طرح است.

شکری افزود: با بارگذاری و مرزبندی تصاویر در سامانه جامع اطلاعات مکانی، پهنه بندی‌های طرح راهبردی و مرزبندی تداخلات حریم، بارگذاری و در دسترس مناطق قرار گرفته است.

مدیرکل حریم شهر تهران، بیان کرد: برای ایجاد امکان رصد بهتر، مناطق دارای حریم به سه پهنه شمالی، جنوبی و شرقی تقسیم و سه مدیر پهنه در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: در همین راستا با استفاده از ظرفیت مناطق، نواحی و شرکت شهربان و حریم بان میزان بازدید از حریم افزایش یافته و کنترل گستره اراضی با دقت بیشتری انجام می‌شود.

شکری افزود: در اقدامات آتی تطابق تصاویر ماهواره‌ای به صورت مکانیزه، در بازه زمانی ۳ ماهه در دستور کار اداره کل حریم قرار گرفته که روند ثبت تخلفات را به صورت ۱۰۰ درصد هوشمند امکان پذیر می‌کند.

کد خبر 4832823

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =