افزایش یک هزار نفری ظرفیت خوابگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای

معاون دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای اعلام کرد: تا مهر سال آینده یک هزار نفر به ظرفیت خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه اضافه می شود.

رضا مهدی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت خوابگاه های این دانشگاه گفت: با توجه به مشکلات مالی که دانشگاه دارد بیش از ۱۲ میلیارد تومان برای بهسازی، بهبود و تجهیز خوابگاه های دانشجویی دانشگاه سرمایه گذاری شده و تا ترم مهر آینده شاید ۵ خوابگاه جدید به خوابگاه های دانشگاه اضافه شود.

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که یک هزار ظرفیت به ظرفیت خوابگاه های دانشگاه فنی و حرفه ای تا مهر آینده اضافه شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای درخصوص چالش های حوزه دانشجویی، افزود: بیشترین چالش حوزه دانشجویی تغذیه و خوابگاه است.

وی ادامه داد: سرانه غذایی هر پرس غذا در هر وعده، در سایر دانشگاه های سراسری ۸ هزارتومان است، این درحالی است که همان سرانه برای دانشگاه ما یک هزار و ۶۵۰ تومان است وضعیت خوابگاه ها نیز به همین گونه است.  

مهدی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای نزدیک به ۱۷۶ خوابگاه دارد که اکثر آنها قدیمی است و بهسازی آنها نیازمند بودجه و اعتبار است. امسال بیش از ۴۰ میلیارد تومان برای بهسازی و ارتقا خوابگاه ها نیاز داشتیم که فقط توانستیم ۱۲ میلیارد تومان آن را تامین کنیم.

وی افزود: برای ارتقا رستوران های دانشگاه نیز به بیش از ۳۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که پیش بینی می کنیم بتوانیم حدود ۱۶ میلیارد آن را تامین کنیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: هزینه دانشگاه ما نسبت به دانشگاه های دیگر بالاست و سرانه ما طبق استاندارد وزارت علوم یک سوم دیگر دانشگاه های دولتی است.

کد خبر 4851619

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =