۶ اسفند ۱۳۹۸، ۱۴:۴۷

سید حسن رسولی مطرح کرد

بدترین خدمت در زمان بحران تصمیمات هیجانی است

بدترین خدمت در زمان بحران تصمیمات هیجانی است

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: بدترین نوع خدمت به آسیب دیدگان در زمان بحران، تصمیمات هیجانی و احساسی و دست و پا گیر شدن برای مدیریت واحد بحران است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسن رسولی در مخالفت با دو فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به انجام اقدامات لازم و فوری جهت افزایش تاب آوری شهر تهران برای پیشگیری و کاهش اثر آلودگی ناشی از کرونا ویروس» اظهار داشت: حوزه مدیریت شهری اقدامات لازم را برای کمک به مدیریت بحران انجام داده است. در جلسه روز یکشنبه شهردار تهران گزارش کاملی از اقدامات پیشگیرانه شهرداری در مواجهه با کرونا را ارائه کرد.

وی افزود: شورا و حوزه مدیریت شهری فراتر از جایگاه قانون پیش‌دستانه به موضوع‌هایی ورود پیدا می‌کنند که برخلاف نیت خیر برخی از اعضا، هراس و شائبه ایجاد می‌کند، مانند توییتی که رئیس شورای شهر در این زمینه داشت اما خروجی آن به مدیریت بحران کشور لطمه زد. شهردار تهران می‌تواند از ۴ درصد اعتبارات در اختیار خود و ظرفیت‌های موجود در اختیار شهرداری برای مقابله با ویروس استفاده کند.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران همانند سایر دستگاه‌های اجرایی باید بر اساس وظایف محوله ستاد مدیریت بحران مقابله با کرونا عمل کند، تصریح کرد: طرح دو فوریتی مذکور بیشتر دست و پا گیر است. شورای عالی امنیت کشور وضعیت را زرد اعلام کرد و بر اساس قانون تکالیف مشخص است. اجازه دهید حوزه مدیریت شهری در جایگاه خود نه یک قدم جلوتر و نه یک قدم عقب تر حرکت کند. به نظر من جلوداری و پیش فعال بودن به مصلحت شهر، مصلحت عمومی و حوزه مدیریت شهری نیست.

رسولی گفت: بگذاریم به طور طبیعی کار پیش برود و شهرداری تهران نیز بر اساس وظایف قانونی خود عمل کند. بهتر است با آرامش حرکت کنیم تا مراجع تصمیم گیر با دقت بیشتر بحران را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه بدترین نوع خدمت به آسیب دیدگان؛ تصمیمات هیجانی و احساسی و دست و پاگیر شدن برای مدیریت واحد بحران است، اظهار کرد: از اعضای شورای شهر تهران خواهش می‌کنم در تصمیماتشان درباره این طرح به این نکته توجه کنند که شهردار و مدیران شهری عاقل هستند و می‌دانند که چه باید کنند. همچنین به این مهم توجه کنیم که ما شورای اصلاح طلب هستیم و باید با مردم روراست باشیم، از این رو از حرف‌های شعاری دوری کنیم.

کد خبر 4862934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha