استعفای دو مدیر وزارت ورزش بعد از دریافت حکم ریاست فدراسیون!

دو مدیرکل وزارت ورزش که در انتخابات اخیر فدراسیون‌های ورزشی صاحب رای لازم برای ریاست شدند بعد از دریافت حکم ریاست‌شان از سمت‌های فعلی خود کناره‌گیری می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته گذشته با وجود شرایط حاد کرونایی انتخابات دو فدراسیون دوومیدانی و جانبازان و معلولان برگزار شد. در این انتخابات افشین داوری و سید محمد شروین اسبقیان به ترتیب آرای لازم برای ریاست در این دو فدراسیون را به دست آوردند.

داوری و اسبقیان که پیش از این به انتخابات دیگر فدراسیون‌ها نیز ورود کرده بودند در شرایطی مجامع اخیر را با موفقیت پشت سر گذاشتند که در وزارت متصدی پست‌های تعیین کننده‌ای هستند. داوری مدیریت توسعه ورزش حرفه‌ای و امور باشگاه‌ها را بر عهده دارد و اسبقیان هم سال هاست که در دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها مدیریت می‌کند.

با این حساب حضور همزمان آنها در وزارت ورزش و فدراسیون‌های دوومیدانی و جانبازان و معلولان به خاطر مطرح شدن دوشغله بودن‌شان منع قانونی دارد. بنابراین داوری و اسبقیان برای تصدی پست‌های جدید خود در ورزش ملزم به کناره گیری از پست فعلی خود در وزارتخانه هستند. البته آنها تا زمان دریافت حکم ریاست خود برای فدراسیون‌های مربوطه هیچ منعی برای ادامه مدیریت در وزارت ورزش ندارند.

در واقع طبق قانون تا زمانیکه وزیر ورزش برای داوری و اسبقیان حکم ریاست در فدراسیون دوومیدانی و جانبازان و معلولان را صادر نکرده آنها منعی برای آمد و رفت مدیریتی در وزارت ورزش ندارند اما پس از صدور حکم استعفای آنها الزامی است.

انتخابات فدراسیون دوومیدانی و فدراسیون جانبازان و معلولان هفته گذشته و طی روزهای ۱۹ و ۲۱ اسفندماه برگزار شد.

کد خبر 4877488

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =