پیگیر تصویب پیشنهاد ایران در فدراسیون جهانی تنیس روی میز هستیمم

رئیس فدراسیون تنیس روی میز می‌گوید با توجه به شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا در جهان، احتمال موافقت فدراسیون جهانی با پیشنهاد ایران برای حفظ امتیازات المپیکی بعید نیست.

مهرداد علی قارداشی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه فدراسیون جهانی تنیس روی میز در مورد رقابت های لغو شده انتخابی المپیک هنوز تصمیمی جدیدی نگرفته است، گفت: با توجه به درگیری کشورهای زیادی از جهان با ویروس کرونا و فاصله زمانی کوتاه باقی مانده تا المپیک، احتمال برگزاری رقابت ها - به صورت جایگزین - زیاد نیست مگر اینکه کمیته بین المللی المپیک تصمیمی مبنی برتاخیر در برگزاری المپیک بگیرد.

وی ادامه داد: با این شرایط که فعلا خبری از تعویق المپیک نیست، همپچنان پیگیر پیشنهاد خود به فدراسیون جهانی تنیس روی میز در مورد حفظ امتیاز بازیکنان‌مان در رنکینگ جهانی هستیم تا موقعیت آنها در این رنکینگ و برای مشخص شدن وضعیت سهمیه های المپیکی حفظ شود.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز یادآور شد: از فدراسیون جهانی خواسته ایم با توجه به محدودیتی که ویروس کرونا برای ایران جهت حضور در تورهای جهانی ایجاد کرد، امتیاز فعلی بازیکنان‌مان در رنکینگ جهانی تا زمان محاسبه آنها برای تعیین سهمیه‌ها، حذف نشود. پینگ‌پنگ‌بازان ما به خاطر غیبت در مسابقاتی مانند تور جهانی عمان و قطر امتیاز جدیدی نگرفتند و این باعث افت آنها خواهد شد مگر اینکه فدراسیون جهانی پیشنهاد ما را بپذیرد.

وی تاکید کرد: البته من فکر می کنم به خاطر شرایط فعلی فدراسیون جهانی تنیس روی میز در نهایت چاره ای جز پذیرش پیشنهاد ایران نداشته باشد. در واقع اینکه ITTF احتمالا در نهایت به این سمت می رود که امتیاز بازیکنان همه کشورها را در رنکینگ جهانی حفظ و همان را مبنای تصمیم گیری برای توزیع سهمیه های المپیک قرار دهد، بعید نیست.

قارداشی گفت: فدراسیون تنیس روی میز زمانی پینشهاد خود را مطرح کرد که فراگیری جهانی کرونا و بحران آن به این اندازه گسترده نشده بود. خوب است که ایران برای طرح این پیشنهاد به نوعی پیشقدم شد. همچنان هم پیگیر خواهیم بود تا این موضوع را به سرانجام برسانیم.

کد خبر 4882422

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha