تشکیل قرارگاه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی در استان البرز

کرج - رئیس کل دادگستری استان البرز از تشکیل قرارگاه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسین فاضلی هریکندی آئین تودیع و معارفه همزمان رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ، با اشاره به تغییر هفت مدیر قضائی در دادگستری استان در روزهای آتی، متذکر شد: این تغییرات را نباید به ناکارآیی تعبیر کرد بلکه شرایط ایجاب می‌کند تا از هر یک از خدمتگزاران دادگستری در پست‌های مختلفی استفاده شوند.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد که مدیران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قوه قضائیه تکلیف مدار هستند و اگر خدمت در سنگری دیگر به ایشان تکلیف شود با اشتیاق خواهند پذیرفت.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به ویژگی‌های شهرستان ساوجبلاغ، گفت: این شهرستان، یکی از قطب‌های صنعتی استان و کشور به شمار می‌رود که حفظ رونق در شهرک صنعتی و واحدهای تولیدی آن می‌تواند به حل مشکلات شهرستان و استان کمک کند بنابراین ایجاب می‌کند مسئولان قضائی شهرستان در تعامل با دیگر دستگاه‌ها، در جاهایی که راهکار قضائی وجود دارد به حفظ چرخه تولید و صنایع کمک کنند.

فاضلی هریکندی گفت: یکی از معضلات جدی در خصوص ساوجبلاغ، که در سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز نیز مورد تاکید وی قرار گرفت بحث تغییر غیرمجاز کاربری اراضی زراعی و ملی است؛ متأسفانه نزدیکی به پایتخت و آب و هوای مناسب شهرستان، متخلفان را ترغیب می‌کند در این استان اقدام به تغییر کاربری اراضی زراعی کنند.

وی مقابله جدی با تغییر کاربری اراضی زراعی را نیازمند فعالیت جهادی و رصد دقیق دانست و بیان کرد: امیدواریم با تزریق روحیه جدید در رأس دادگستری و دادسرای ساوجبلاغ، شاهد تشدید نظارت‌ها باشیم.

رئیس کل دادگستری استان البرز از تشکیل قرارگاه مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی استان البرز خبر داد و گفت: با تشکیل این قرارگاه، موضوعات مرتبط به تغییر کاربری در هر نقطه از استان به صورت جدی مورد پیگیری و نظارت قرار خواهد گرفت.

فاضلی هریکندی گفت: هرچند دادگستری بیشتر نهادی نظارتی در زمینه تغییر کاربری است ولی نمی‌توانیم شاهد افزایش تغییر کاربری‌ها باشیم بنابراین مصمم هستیم این موضوع توسط رؤسای دادگستری و دادستان‌ها از نهادهای مسئول مورد مطالبه جدی قرار گیرد.

وی با تاکید بر ممانعت از تغییر کاربری اراضی زراعی از همان ابتدای ایجاد ساخت و ساز، گفت: به همه افرادی که در ساوجبلاغ و چهارباغ تغییر کاربری اراضی زراعی داشته اند یا مترصد آن هستند هشدار می‌دهم سرنوشت قطعی بناهای ایجاد شده، تخریب خواهد بود و این موضوع را با جدیت از رؤسای دادگستری و دادستان ساوجبلاغ خواهم خواست.

در این مراسم از زحمات حیدر جعفری، دادستان سابق و علی مرتضی کاظمی رئیس دادگستری سابق شهرستان ساوجبلاغ تقدیر شد و آقایان احمد نوروزی که پیش از این دادستان اشتهارد بود به عنوان رئیس جدید دادگستری و علیرضا دهقانیان به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ معرفی شدند.

کد خبر 4882658

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =