راه‌اندازی کمیته احیای واحدهای تولیدی راکد در استان زنجان

زنجان-دبیر کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان، از راه‌اندازی کمیته احیای واحدهای تولیدی راکد استان در اتاق زنجان، خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی استان زنجان، فرزاد عباسی روز دوشنبه در چهارمین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان، از راه‌اندازی کمیته احیای واحدهای تولیدی راکد استان در اتاق زنجان، خبرداد و گفت: کمیسیون صنعت می‌تواند در این زمینه حضور موثری داشته و مشکلات در این بخش را بررسی، احصا و پیشنهادات خود را به این کمیته ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های راکدی در بخشهای مختلف صنعت وجود دارد که می‌تواند فعال شود، تصریح کرد: واحدها در دوران شیوع ویروس کرونا و پس از آن مشکلاتی خواهند داشت که به مشکلات پیشین آنها اضافه می‌شود که در همین راستا می‌توان برای جلوگیری از تعطیل شدن احتمالی واحدها، در این کمیسیون اقدام و برنامه‌ریزی‌های لازم را صورت داد..

در ادامه این جلسه معاونت مطالعات اقتصادی اتاق بازرگانی زنجان، ن با اشاره به اینکه استان واحدها راکدی دارد که می‌توان آنها را به چرخه تولید بازگرداند، اظهار کرد: با یک برنامه‌ریزی مطلوب، حتی اگر تعداد کمی از واحدهای تولیدی نیز احیا شوند، گام موثری به لحاظ تولید ثروت، اشتغالزایی و توسعه استان صورت خواهد گرفت.

ولی افشاری با بیان اینکه بر اساس آمار بیشتر واحدهای راکد استان به ترتیب در بخش صنایع فلزی، صنایع شیمیایی، صنایع غذایی و آشامیدنی و صنایع نساجی بوده است، تصریح کرد: البته وضعیت صنعت نساجی به مراتب بهتر شده است اما همچنان با مشکلاتی دست به گریبان است.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی زنجان، گفت: راه‌اندازی واحدهای جدید تولیدی در استان زنجان نیازمند زمان زیادی است، در حالی که می‌توان با بازگرداندن واحدهای راکد و تعطیل به چرخه تولید در راستای عملیاتی کردن شعار سال حرکت کرد.

محسن حمیدی با اشاره به اینکه در بین واحدهای تعطیل و راکد استان، اشتغالزایی بسیار زیادی از دست رفته است، اظهار کرد: سرمایه های میلیاردی راکد و بلوکه شده که می توان از آنها در توسعه تولید، اشتغال زایی و تولید ثروت در استان استفاده کرد.

کد خبر 4928858

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =