چگونگی آغاز فعالیت ورزش خوابگاهی در علوم پزشکی شهیدبهشتی

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی گفت: انجام فعالیت های ورزشی می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و از همین رو تنها رشته های خاص با ظرفیت محدود در خوابگاه آغاز می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمدعلی امام هادی در گفتگویی مجازی وضعیت آمادگی معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی برای بازگشایی خوابگاه ها و آغاز به کار فعالیت ورزشی خوابگاه ها را اعلام کرد.

وی درباره آمادگی خوابگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برای اسکان دانشجویان برنامه این است که یک یا حداکثر ۲ دانشجو با احتساب حداقل ۲ مترمکعب فضا برای هر فرد می توانند در خوابگاه حضور داشته باشند.

امام هادی گفت: هر شب مواد غذایی به صورت بسته های کاملا آماده برای دانشجویان آورده می شود که بسته صبحانه دانشجو نیز در آن قرار دارد.

وی اضافه کرد: در مورد تغذیه دانشکده ها باید گفت که با پیمانکار تغذیه هماهنگی به عمل آمده است که ظهرها غذای گرم را به دانشکده برساند و دانشجو در ظهر غذای گرم داشته باشد. این احتمال وجود دارد که برخی از دانشکده ها کاملا بسته باشند اما دانشکده هایی که باز هستند مانند دانشکده های پرستاری و پزشکی نیاز به غذای گرم دارند و ما سعی می کنیم غذای گرم به آنها برسانیم تا دانشجویان دچار مشکلات ناشی از سوء تغذیه نشوند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: به نظرم باز بودن سالن های ورزشی و انجام فعالیت های ورزشی می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و باعث نشاط در جوانان شود و تصمیم بر این است که بر اساس ظرفیت ورودی که بعدا در خوابگاه ها خواهیم داشت بتوانیم سالن های ورزشی برای دانشجویان را در سانس های محدود، با تعداد محدود، در رشته های خاصی که ارتباط نزدیکی میان افراد وجود ندارد و با رعایت کامل نکات بهداشتی باز کنیم.

وی گفت: قبل از ورود و بعد از خروج دانشجویان محیط کاملا ضدعفونی می شود تا بتوانیم احمتمال آلودگی و اشاعه ویروس کرونا را به حداقل برسانیم. رعایت نکاتی مانند اندازه گیری درجه حرارت بدن در ابتدای ورود به سالن ورزشی هم مدنظر قرار می گیرد.

کد خبر 4932078

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =