فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی در خراسان‌جنوبی مجاز است

بیرجند- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: فعالیت تمامی رشته‌های ورزشی در خراسان‌جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی ظهر چهارشنبه در مجمع سالیانه هیأت ورزش‌های همگانی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: همه رشته‌های وزرشی چه کم خطر و چه پرخطر فعالیت‌های خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کرده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: البته مسابقات وزرشی باید بدون حضور تماشاگر برگزار شده و برگزاری برنامه‌هایی چون همایش پیاده‌روی‌های خانوادگی به واسطه حضور مردم و انبوه جمعیت نیز ممنوع است.

طرح مسائل ورزش خراسان‌جنوبی در حضور مجمع جدید نمایندگان استان

حسن عزیزی با اشاره به شروع فعالیت مجلس جدید بیان‌کرد: نخستین دستگاه اجرایی خواهیم بود که در حضور مجمع جدید نمایندگان خراسان خراسان‌جنوبی حضور یافته و مسائل و مشکلات حوزه زیر ساخت‌های ورزش استان را مطرح خواهیم کرد.

وی ادامه‌داد: در ایام شیوع کرونا فعالیت‌های ورزشی را به سمت استفاده از ظرفیت فضای مجازی بردیم تا ضریب ماندگاری اعضای خانواده را در محیط امن خانه فراهم کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت ریل‌گذاری در راستای توسعه ورزش خراسان‌جنوبی گفت: یکی از هدف‌گذاری‌های هیأت ورزش‌های همگانی باید توسعه فرهنگی از طریق بازاریابی اجتماعی در حوزه ورزش باشد.

عزیزی اظهار کرد: با توسعه فرهنگی در حوزه ورزش مسائلی چون کاهش چاقی، کم شدن فقر حرکتی، ارتقا سطح دانش مربیان و داوران و همچنین ارتقا نقش مادری و همسری بانوان جامعه پیگیری می‌شود که بسیار ارزشمند است.

وی گفت: بسیاری از مردم با مشکل اضافه وزن، بیماری‌های غیر واگیردار چون فشار خون و فقر حرکتی مواجهه هستند که تنها راه علاج و کنترل برخی از آنان چون فشار خون ورزش است.

ضرورت پیگیری توسعه ورزشکاران سازمان یافته در خراسان‌جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: توسعه ورزشکاران سازمان یافته، تولید و انتشار محتوای آموزشی مناسب، اجرای رویدادهای با کیفیت ورزشی با رویکرد همگانی و سلامت محور و توسعه ورزش قشری به عنوان رویکرد وزارت ورزش و جوانان باید مد نظر هیأت ورزش‌های همگانی استان قرار گیرد.

عزیزی ادامه‌داد: در بحث رونق ورزش‌های همگانی نگاه ما به سه هیأت ورزش‌های همگانی، هیأت ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و هیأت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی است که ۴۰ درصد رویکرد در این زمینه را به هیأت ورزش‌های همگانی داریم.

وی با اشاره به ضرورت رصد ورزش‌های همگانی و کارمندی در خراسان‌جنوبی در راستای تقویت ورزش همگانی، افزود: سال گذشته برای دو جام خوشه چین و مسابقات کارکنان شاغل دستگاه‌های اجرایی ۲۵۰ میلیون تومان هزینه کردیم.

کد خبر 4935362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =