ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی (ره) یک الگو برای تمام بشریت است

سنندج - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ابعاد مختلف شخصیت حضرت امام خمینی (ره) از جمله ساده زیستی و انس با خدای متعال یک الگوی عینی برای بشریت در تمامی دوران ها به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی صبح امروز در نشست وحدت امت اسلامی در اندیشه‌های امام خمینی که با استفاده از فضای مجازی برگزار شد، بیان کرد: خرداد ماه یکی از ماه‌های مهم در تاریخ انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود.

وی با اشاره به حوادث مهم خرداد ماه، گفت: ابتدای خرداد ماه با آزادسازی خرمشهر آغاز می‌شود و سپس رحلت یکی از مهمترین شخصیت‌های تاریخ بشریت یعنی حضرت امام خمینی (ره) را شاهد هستیم و اتفاق مهم دیگر رویداد ۱۵ خرداد ماه است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نخست به جایگاه و شخصیت امام راحل (ره) اشاره کرد و افزود: ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی (ره) نیازمند تدبیر بیشتر است و به همین دلیل امروز باید از این ویژگی‌ها به عنوان الگو برای بشریت استفاده کرد.

وی با اشاره به روز رحلت امام خمینی (ره)، بیان کرد: دشمنان با رحلت امام در انتظار سقوط و از بین رفتن جمهوری اسلامی ایران بودند ولی امروز همه شاهد هستند در سایه رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای این انقلاب و نظام مسیر خود را طی می‌کند.

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: امروز در سایه دنبال کردن تفکر امام خمینی (ره) است که نظام اسلامی همچنان در مقابل دنیای استکبار ایستاده و در تازه‌ترین اقدام علیرغم تمامی تهدیدها چندین کشتی کشورمان راهی کشور ونزوئلا می‌شوند و از هیچ تهدیدی ترس ندارند.

وی یکی از ویژگی‌های مهم شخصیت امام خمینی (ره) مأنوس بودن با خدا عنوان کرد و گفت: این ویژگی مهم را می‌توان در پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی و واکنش امام مشاهده کرد که به عنوان مثال نوع مواجه به مسئله آزادسازی خرمشهر در نوع خود عبرت آموز بود و امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

ساده زیستی مهمترین ویژگی‌های شخصیتی حضرت امام خمینی (ره) بود

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ساده زیستی را از دیگر ویژگی‌های شخصیت امام خمینی (ره) عنوان کرد و یادآور شد: امام خمینی (ره) به عنوان رهبر یک ملت ساده زیست بود و امروز هم این نوع زندگی برای خیلی‌ها قابل درک نیست.

وی با اشاره به بنیان نهادن انقلاب اسلامی ایران از سوی امام راحل (ره)، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) خیلی سال‌ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بینان یک حکومت اسلامی نه تنها در کشورمان که در دیگر کشورهای اسلامی نیز بنا نهاده شد و امروز به برکت این نوع نگاه است که جمهوری اسلامی ایران از دستاوردهای خود به خوبی دفاع می‌کند.

وی به نامگذاری روز قدس از سوی امام راحل (ره) به عنوان یکی از اقدامات مهم در راستای دفاع از ملت مظلوم فلسطین اشاره کرد و گفت: این اقدام امام راحل زمینه سازی از بین بردن غده سرطانی یعنی رژیم غاصب صهیونیستی در جهان را آغاز کرد و روز قدس در عصر حاضر به فرصتی برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین و محکوم کردن اقدامات استکبار جهانی تبدیل شده است.

آیت الله حسینی شاهرودی به شکل گیری نهادهای انقلاب اسلامی در کشورمان اشاره کرد و افزود: شکل گیری نهادهای انقلابی از سوی امام راحل (ره) در آن دوران نشان از دوراندیشی ایشان بود و به همین دلیل تمامی نهادهای تشکیل شده در آن دوران امروز همچنان در مسیر خدمت به مردم و انقلاب در حرکت هستند.

وی به دیگر حادثه مهم خرداد ماه اشاره کرد و افزود: رهبری آیت الله خامنه ای در روز ۱۴ خرداد ماه نه تنها انقلاب را از مسیر و هدف اصلی خود دور نکرد، بلکه زمینه برای رشد و اعتلای آن نیز فراهم کرد و امروز نیز در سایه تدابیر مقام معظم رهبری است که انقلاب اسلامی همچنان مسیر خود را به سمت و سوی پیشرفت و آبادانی طی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به تأثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران بر سایر ملت‌های مسلمان اشاره کرد و گفت: امروز نه تنها کشورهای اسلامی که دیگر ملت‌های آزاده در جهان از نظام و انقلاب اسلامی الگو گرفته و مسیر خود را به سمت و سوی عزت و استقلال طی می‌کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم ترویج اندیشه‌های نورانی حضرت امام خمینی (ره) در بین نسل جوان، یادآور شد: نیاز است تا با استفاده از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در راستای ترویج اندیشه‌های نورانی امام راحل (ره) اقدام شود.

کد خبر 4938931

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =