گذراندن درس «مبانی طب سنتی» برای دانشجویان علوم پزشکی الزامی شد

معاونت آموزشی وزارت بهداشت الزام گذراندن دو واحد درس آشنایی با مبانی طب سنتی و مکمل برای دانشجویان دوره های دکتری عمومی را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تمامی دانشجویان دوره دکتری عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) صرف نظر از سال ورود به تحصیل ملزم به گذراندن دو واحد درس آشنایی با مبانی طب سنتی و مکمل هستند.

بر اساس ابلاغ معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی، دانشجویان دوره دکتری عمومی پزشکی برنامه آموزشی جدید و دانشجویان دوره دکتری عمومی داروسازی برنامه آموزشی جدید، با توجه به اینکه در برنامه آموزشی آنها این درس گنجانده شده است و مطابق برنامه آموزشی این درس را می‌گذرانند ملزم به اخذ مجدد این درس نیستند.

دانشجویان دوره دکتری عمومی داروسازی برنامه آموزشی قدیم چنانچه ۲ واحد درس طب سنتی و طب مکمل از جدول دروس اختیاری را گذرانده باشند، ملزم به اخذ مجدد این درس نیستند و در غیر این صورت ملزم به گذراندن این درس هستند.

دانشجویان دوره دکتری عمومی پزشکی برنامه آموزشی قدیم و دانشجویان دوره دکتری عمومی دندانپزشکی که در برنامه آموزشی آنها این درس گنجانده نشده است، ملزم به گذراندن این درس (اضافه بر سقف واحدهای مصوب دوره) در طول آموزشی هستند.

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این ابلاغ تاکید کرده است جهت جلوگیری از افزایش سنوات تحصیلی دانشجویان، فراغت از تحصیل دانشجویانی که نیمسال جاری آخرین نیمسال تحصیلی آنها است و موفق به اخذ و گذراندن این درس نشده اند، بلامانع است.

همچنین با توجه به وضعیت بیماری کرونا و تأثیرات آن بر روند آموزشی ترم جاری و ترم آتی برای کلیه دانشجویانی که تا پایان سال جاری فارغ التحصیل می‌شوند، نیازی به گذراندن درس مذکور نخواهد بود.

کد خبر 4943106

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =