اقدامات اجتماعی در تهران برای مبارزه با مواد مخدر افزایش یابد

تهران- معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران با اشاره به اهمیت برنامه ریزی جهت جلوگیری از اعتیاد در جامعه بر لزوم افزایش اقدامات اجتماعی برای مبارزه با موادمخدر در استان تهران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، شکر الله حسن بیگی پیش از ظهر شنبه در جلسه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی سازمان‌های مردم نهاد که با حضور فرزانه مروستی، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های عضو کمیته در محل استانداری تهران برگزار شد، با اشاره به وضعیت جدیدی که در عرصه اجتماعی با ورود ویروس کرونا در کشور ایجاد شده است اظهار داشت: با وجود شرایط خاصی که با آن مواجه هستیم اما نباید بیماری نوظهور کرونا مانع تحقق اهداف و برنامه ریزی ها شود و لازم است جلسات اجتماعی مطابق پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

وی با اشاره به دستور جلسه کمیته توسعه مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در امر فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر افزود: مبارزه اجتماعی با گسترش مصرف مواد مخدر یکی از لازمه‌ها در برنامه ریزی ها است و همانطور که مقام معظم رهبری حساسیت ویژه ای نسبت به آسیب‌های اجتماعی عنوان کردند باید اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را در دستور برنامه‌ها قرار داد.

حسن بیگی در ادامه با اشاره به نقش مهمی که سازمان‌های مردم نهاد در فرهنگ سازی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در میان خانواده‌ها ایفا می‌کنند گفت: در حال حاضر مواجهه اجتماعی با معضل اعتیاد اثر بیشتری نسبت به اقدامات انتظامی دارد و فضای مجازی پتانسیل ارزشمندی برای فرهنگ سازی در میان خانواده‌ها برای رویارویی خانواده‌ها با آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل اعتیاد است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران ادامه داد: نگاه مسئولانه به کنترل آسیب‌های اجتماعی به نحوی که مسئولان، جوانان گرفتار در اعتیاد را همچون فرزندان خود بدانند امری ضروری است چراکه اعتیاد برای گرفتار کردن افراد، گزینشی عمل نمی‌کند.

وی به تشکیل جلسات شورای توسعه و حمایت از سمن‌ها در استانداری اشاره کرد و گفت: در این شورا دو نماینده از سمن‌ها عضویت دارند و نیاز است تا در بزرگداشت روزهای ملی از جمله روز جهانی مبارزه با مواد مخدر سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌ها هم افزایی داشته و جزیره‌ای عمل نکنند.

کد خبر 4948263

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =